Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 09:52:06

Поступово «занурити» людей у цивільне життя: Іван Ващенко – про ветеранську політику на Чернігівщині

06.02.2024   10:43Агенцiя

На 1 січня 2022 року на території області обліковувалося близько 14 тисяч учасників бойових дій.

Зараз про конкретну кількість ветеранів та ветеранок війни мова не йде, втім очевидно, що після нашої перемоги їх буде набагато більше. А думати про те, як забезпечити належною допомогою та підтримкою кожного і кожну (не забуваймо і про родини загиблих захисників), – треба вже зараз. Тобто потрібно напрацювати дієвий механізм реалізації ветеранської політики.

Що зараз відбувається на Чернігівщині в цьому плані – розповів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко в програмі "Праймвечір. Акценти" на "Українському радіо – Чернігівська хвиля".

    «У 2018 році утворено Міністерство у справах ветеранів. Якраз тоді і починає формуватися ветеранська політика, – каже Іван Ващенко. – Роботу з ветеранами ніколи не зупиняли. Зараз, на мою думку, вона має підсилюватися. Адже війна закінчиться і нам доведеться мати справу з великою кількістю ветеранів. Основними напрямами саме в підтримці ветеранів держава бачить медичну, психологічну та професійну реабілітацію, перепрофілювання, навчання, залучення грантів тощо. Тобто ми маємо лайтово, поступово «занурити» людей у цивільне життя».  

До процесу має бути залучена кожна ланка суспільства, в тому числі органи влади всіх рівнів та громадські організації. Адже, на переконання посадовця, певні проблеми з комунікацією у ветеранів війни є не тільки у суспільстві, а й у родині, коли близькі люди не знають і не розуміють, як правильно спілкуватися з людиною, яка повернулася з фронту.

    «Це окремий напрям роботи, що також у сфері нашої уваги. Ми вже реалізуємо пілотний проєкт «Відновлення», працюючи з ветеранськими родинами. Плануємо його масштабувати на всю область», – зазначив Іван Ващенко.

Читати також: На Чернігівщині запустили проєкт «Відновлення» для допомоги ветеранам

Корисним буде й досвід іноземних країн, флагманом серед яких заступник голови ОДА вважає США: держава на різних рівнях допомагає військовим максимально адаптуватися до цивільного життя, знайти застосування своїм навичкам. Звісно, ж все це підкріплюється значним фінансовим ресурсом.

Питання підтримки ветеранів постійно підіймається під час спілкування з міжнародними партнерами, які, за словами Івана Ващенка, мають наміри допомогти у сфері медичної реабілітації. Наразі ведеться пошук приміщення, охочі працювати лікарі вже є.

Ведеться в області і робота щодо створення так званого вікна ветерана у кожному ЦНАПі.

    «У першу чергу, це не про послуги. Це про повагу і про увагу, тому що людина, яка повернулася з війни, яка повернулась з фронту, має відчувати максимальний комфорт і максимальну увагу до себе», – наголосив Іван Ващенко.

Читати також: Адмінсервіс «Ветеран»: не просто внести до переліку, а якісно надавати послуги

Іван Ващенко зазначив, що ветеранська політика повинна набувати обертів як в обласному центрі, так і в районах області. Тому зараз розглядається низка рішень, що дійсно дозволять зрушити процес на місцях. Зі свого боку, ОВА не відкидає жодної співпраці в цьому напрямі з громадською організацією, фондом чи  об'єднанням, чиї ініціативи направлені на конструктивний результат.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини