Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 січня, 00:05:20

Відбудова Ягідного: розпочато ремонт більше 20 будинків

04.02.2024   15:27Агенцiя

Серед обʼєктів, на яких зараз змінюють дахи та утеплюють фасади, є багатоквартирні й приватні будинки. Загалом – більше двадцяти.

Всього під час бойових дій в Ягідному, це за 15 кілометрів від Чернігова, було зруйновано або пошкоджено 101 приватний та 17 багатоквартирних будинків (74 квартири).
 
 Одразу після деокупації силами волонтерів та за рахунок міжнародної допомоги були проведені невідкладні ремонти аби люди могли заселитися до своїх домівок. Зараз 350 людей – це більшість мешканців села – вже повернулись додому.
 
 У 2023 році Ягідне потрапило до переліку постраждалих населених пунктів, які відновлюються в межах експериментального проєкту з комплексної відбудови. Головна мета цього проєкту – не лише відновити все, що зруйновано, але й створити новий архітектурний простір в єдиному стилі. Частину будинків буде модернізовано: де необхідно замінять покрівлі, вікна, вхідні двері та утеплять.
 
 В центрі села замість знищеного будинку культури побудують новий, з бомбосховищем. А школу, в якій під час окупації, російські війська облаштували штаб, і утримували у підвалі майже 370 мешканців, серед яких було 70 дітей, буде перетворено на меморіал.
 
Завершення основних робіт з відбудови Ягідного на Чернігівщини планується до кінця 2024 року.
 



Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Останні новини Чернігівщини

«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop»  допоміг грант від служби зайнятості

«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23

Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.

СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України

СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19

Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.

48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку

48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16

Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.

Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду

Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06

У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.

У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04

У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини