Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 10:15:32

Французьке агентство Expertise France розширює напрямки допомоги Чернігівщині

01.02.2024   15:49Агенцiя

Проєкти з підтримки відновлення та відбудови Чернігівської області, які реалізовує та планує втілити французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Expertise France, вчора обговорили під час зустрічі в ОВА з представниками цієї організації.

 Організували захід у рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Перший заступник голови облдержадміністрації Костянтин Мегем подякував французьким партнерам за підтримку та відзначив важливість їхнього внеску у відновлення області.

До складу делегації також ввійшли команда Чернігівського проєкту в Україні та команда проєкту охорони здоров’я в Україні та Парижі. Французькі партнери розповіли про проєкти, які перебувають на стадії запуску.

Зокрема, це надання пріоритетної допомоги у сфері охорони здоров’я. Проєкт передбачатиме відновлення інфраструктури таких закладів в області, у тому числі облаштування укриттів, а також покращення обслуговування пацієнтів, проведення реабілітаційних робіт та закупівлю спеціалізованих матеріалів і обладнання.

Ще один проєкт — з підтримки органів місцевого самоврядування у відновленні та децентралізації Чернігівської області. Він полягатиме у забезпеченні узгодженості або розробки стратегічних документів і комплексних планів реконструкції на рівні громад. Експерти надаватимуть підтримку з поглибленням реформи децентралізації у сферах, де французький досвід є особливо визнаними. Також зусилля будуть спрямовані на посилення спроможностей місцевих суб’єктів у таких секторах,  як транспорт і мобільність, сільське господарство та культура і спадщина. Зрештою — на підтримку відносин між французькими та українськими органами місцевого самоврядування для довгострокового партнерства;

Також триває робота з підготовки проєкту з підтримки інноваційних екосистем в регіоні Східного партнерства (ЕU4Innovation East). У його рамках частина французького співфінансування буде спрямована на підтримку розвитку та заохочення інновацій в Чернігівській області. Зокрема, один з напрямів передбачає підтримку центру інновацій та стартапів «Перемога» при Політехнічному університеті, зокрема, для залучення молоді в області.

Аліса Розанова, директорка проєкту багатогалузевої технічної допомоги mAIDan Ukraine, поділилась вісткою про вже зроблені кроки з підтримки області, зокрема про відновлювальні роботи, які наразі тривають в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка за кошти, надані Expertise France.

Читати також: До відновлення об’єктів культури Чернігівська ОВА активно залучає міжнародних благодійників

Після зустрічі французькі гості оглянули хід робіт в театрі, а також відвідали заклади охорони здоров’я, та Чернігівський центр інновацій та стартапів «Перемога» для узгодження подальших дій щодо реалізації намічених планів.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

 

За повідомленням Департаменту економічного розвитку
Чернігівської обласної державної адміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини