Будівництво унікального мосту поблизу Чернігова: облаштовують тримальну конструкцію та під'їзні шляхи
Триває будівництво нового мосту через річку Десна поблизу Чернігова.
Проводять роботи із насування другої гілки металевої прогонової будови - тримальної конструкції мосту. Для цього задіяли спеціальне обладнання - аванбек - направляючу консольну конструкцію. Паралельно робітники в’яжуть арматуру для заливки бетонної частини прогонової будови. Також бригади займаються влаштуванням земляного полотна під'їзних шляхів до мосту.
Новий міст будуємо поруч зі старим, який зруйнували російські війська. Вночі 23 березня 2022 року під час блокади Чернігова російський літак скинув на нього кілька авіабомб. В результаті удару впали мостові прольоти. Місто залишилося без єдиного, на той час, автомобільного сполучення зі столицею.
Новий міст буде довший на 56 метрів – 628 м. Стане найбільшим мостом через річку Десна і зможе забезпечити проїзд для транспорту, кількість якого постійно зростає.
Унікальний мостовий проєкт не має аналогів в Україні. По-перше - для його реалізації були залучені сапери та водолази для розмінування території. Був проведений надскладний демонтаж зруйнованих конструкцій старого мосту, що впали в річку та були замулені піском.
По-друге, унікальною є сама конструкція мосту. Тут буде найдовша в Україні суцільна монолітна прогонова будова із пост-напруженого бетону.
Міст матиме 4 смуги для руху, транспортні розв’язки, підземний пішохідний перехід, тротуарну та пішохідну зони, велодоріжки, проїзди для маломобільних груп населення.
Минулого року його внесли до Національного реєстру рекордів України у номінації "Найдовший монолітний залізобетонний мостовий прогін з пост-напруженою арматурою" - 122,493 метрів.
Завершити роботи з будівництва нового мосту через Десну планують до кінця 2024 року.

Державне агентство відновлення та розвитку
інфраструктури України
Останні новини Чернігівщини
На Прилуччині поліцейські затримали водія, який скоїв смертельну ДТП 11:45
Слідчі слідчого управління обласної поліції затримали водія легкового автомобіля, який скоїв дорожньо-транспортну пригоду у Парафіївській громаді. Внаслідок аварії загинула пасажирка транспортного засобу.
В суботу завершився двотижневий відпочинок першої групи школярів із Чернігівщини в таборі Чернівецької області. 11:14
Сьогодні щаслива малеча повернулася додому та зустрілася з рідними, привізши із собою яскраві спогади та емоції.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 10:49
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
Засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення шахрайських дій під приводом продажу програмного забезпечення 10:28
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним раніше судимого 37-річного мешканця Чернігівського району за фактом заволодіння ним чужими грошовими кошами шляхом обману. Вироком суду чоловіка засуджено до штрафу у сумі 34 тис. грн.
Польська музика у Чернігівському філармонійному центрі 10:06
Польська музика звучала 14 червня 2026 року у залі Чернігівського обласного філармонійного центру.