Професійне навчання учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни: як це діє
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю унаслідок війни можуть безкоштовно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. Таку можливість їм надає служба зайнятості.
Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Бажаючі навчатися самостійно обирають професію або освітню програму, які розміщені на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/3OXW6g. На вибір – 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програм. Серед професій, які пропонуються – токар, фрезерувальник, електрозварник, слюсар-ремонтник, водій, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, верстатник, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів тощо. Є й рідкісні – коваль, бляхар, бондар, бджоляр, рибовод, виноградар, вишивальник тощо. Освітні програми також різноманітні. Чимало з них стосуються сільського господарства, підприємництва, комп’ютерних курсів, сфер надання послуг, виробництва, будівництва тощо.
Подати заявку до центру зайнятості можна особисто або онлайн за посиланням https://edveteran.dcz.gov.ua/.
Також потрібно пред’явити:
- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;
- посвідчення учасника бойових дій або посвідчення людини з інвалідністю внаслідок війни;
- документ про освіту;
- документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб- платників податків.
Люди з інвалідністю внаслідок війни крім вищезазначених документів подають копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
Рішення про направлення на навчання ухвалює служба зайнятості не пізніше ніж на п’ятий робочий день з дня подання документів.
Навчання може проводитись за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднання. Термін – до 6 місяців і залежить від обраного напряму.
Громадянам, які навчаються не за місцем проживання, а також тим, хто супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, служба зайнятості відшкодовує витрати на проїзд до місця навчання та у зворотньому напрямку, а також оплату місця проживання на період навчання.
Нагадаємо, програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни стартувала восени 2023-го року.
Детально про послугу читайте тут https://is.gd/3OXW6g
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.