У Чернігові пройшло засідання «круглого столу» щодо психологічних потреб жителів громад області
Захід став підсумком проєкту «Посилення психологічної стійкості жителів громад Чернігівської області», що реалізовувала ГО «Асоціація демократичного розвитку» в співпраці з Головним управлінням ДСНС України в Чернігівській області. Партнером засідання виступив хаб «Медіабаза».
![](/uploads/33846-m.jpg)
Учасниками зустрічі стали психологині різних служб та установ, національних університетів «Чернігівська політехніка» і «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, а також представники і представниці громад, психологічної служби ГУ ДСНС в області.
Радниця голови ОВА з питань ментального здоровʼя Інна Чистенко презентувала дослідження щодо потреби надання психологічних послуг у громадах Чернігівської області. Згідно з даними дослідження, що було проведене методом анкетування й охопило понад 2 тис. респондентів, далеко не в усіх освітніх та медичних закладах регіону, за зазнав окупації, проводилися тренінги з психологічної допомоги. Потреба в цих знаннях і психологічній підтримці є, однак у громадах не вистачає фахівців.
Керівниця проєкту Ірина Синельник розповіла, що упродовж листопада 2023 - січня 2024 року в шести громадах Чернігівської області було проведено 12 тренінгів із першої психологічної допомоги дорослим та дітям, які охопили понад 270 місцевих мешканок і мешканців. За її словами, основним підсумком проєкту стало покращення обізнаності жителів громад, як допомогти собі та оточуючим у кризовій ситуації.
Керівник психологічної служби Головного управління ДСНС в області Олександр Панченко подякував за проєкт і підкреслив, що психологині управління мали змогу поділитися своїм досвідом та розширити сферу своєї діяльності. Адже йшлося не про реагування на кризову ситуацію, а поліпшення знань людей, як правильно реагувати, що можна робити, що говорити і чого не слід робити та говорити.
За підсумками засідання «круглого столу» були підготовлені пропозиції для ОВА щодо необхідності співпраці влади та громадськості в царині підтримки психічного здоровʼя жителів Чернігівської області.
Проєкт реалізується ГО “Асоціація демократичного розвитку” у співпраці з Головним управлінням ДСНС України в області завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека»: відповіді на виклики війни», який виконується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з ГО «Ла Страда - Україна», Асоціацією жінок-юристок України «Юрфем», Інформаційно-консультаційним жіночим центром, Українською фундацією громадського здоров’я та Центром «Жіночі перспективи» за сприяння Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.