Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 серпня, 12:38:52

Декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року

22.01.2024   13:29Агенцiя

З 1 січня 2024 року розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2023 року. Щорічне декларування доходів громадянами пов’язано з виконанням вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.

Обов'язок подання податкової декларації  про майновий стан і доходи виникає у платника податку у разі отримання ним протягом звітного року, зокрема:
- доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів));
- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- іноземні доходи;
Відповідно до п.п. 49.18.4 п.49.18  ст. 49 Кодексу податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий період), що дорівнює  календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, до 1 травня року, що наступає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу.
Пунктом п.49.20 ст.49 Кодексу передбачено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Отже, граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію – 01 травня 2024 року (включно).
Також, повідомляємо відповідно ст.166 Кодексу фізичні особи – платники податку мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Копії первинних документів (крім електронних розрахункових документів), що підтверджують право на податкову знижку надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом
Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи:
- особисто або уповноваженою особою;
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 12 пожеж. Внаслідок цих подій 5 осіб постраждали.

28 серпня: цей день в Україні і світі 09:24

День 1647 Російська агресія - Day 1647 Russian aggression

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57

Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.