У Чернігові з першим візитом — Спікерка Парламенту Латвії Дайга Міеріня
17 січня у Чернігові перебувала латвійська делегація: Спікерка Парламенту Дайга Міеріня, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява та депутати Сейму. З ними зустрічався в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Разом дивилися на стан пошкодженого під час бойових дій у 2022-му році дитячого садка №19.
Зараз цей освітній заклад не працює. Латвія допомагатиме з його відновленням, вкладаючи власні кошти, а також залучено до цього процесу ПРОООН. Партнери наразі визначаться з підрядною організацією, яка виконуватиме ремонтні роботи і вже весною стартує відбудова.
— В планах відновити покрівлю і систему опалення, утеплити фасад, виконати внутрішні роботи та відремонтувати харчоблок. Після чого цей ДНЗ зможе прийняти більше 170 дітей, як і було до широкомасштабної війни. Для мікрорайону Подусівка відбудова цього закладу освіти вкрай важлива, — говорить в.о. міського голови Чернігова.
Під час спілкування зі Спікеркою Парламенту Латвії Олександр Ломако подякував її країні за сильну підтримку України та оперативну і системну допомогу Чернігову.
Нагадаємо, що минулого року наше місто отримало від Латвії 12 модульних будинків, меблі для дитячих садків та ігрові майданчики. А Рига передала 10 пасажирських автобусів та гумдопомогу.



Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові психологи Національної поліції, ДСНС та відомчої медустанови організували для поранених бійців сеанс глинотерапії 11:39
У складний період випробувань кожна людина потребує відновлення – фізичного, морального та духовного. А особливо це важливо для наших поранених захисників, які щодня стикаються зі стресовими ситуаціями та високим рівнем психологічного навантаження.
65 дітей із Чернігівщини відвідали музичні табори в Латвії 11:35
У Чернігівському професійному музичному коледжі імені Л.М. Ревуцького з дітьми, яким організували поїздки до Латвії, зустрілися міністерка закордонних справ Латвійської Республіки Байба Браже та начальник ОВА В’ячеслав Чаус. Присутній також Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андрейс Пілдеговічс.
SUN4Ukraine стартує: перша установча зустріч українських та європейських міст за участю Чернігова 11:34
Партнерська програма SUN4Ukraine офіційно стартувала минулого тижня у Мюнхені, об’єднавши 12 українських флагманських муніципалітетів із європейськими містами, що беруть участь у місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста».
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:32
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
27 листопада: цей день в Україні і світі 09:31
День 1373 Російська агресія - Day 1373 Russian aggression