Надзвичайні ситуації в області за минулу добу
Протягом минулої доби зареєстровано 1 пожежа в житловому секторі.
МНС
Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:
11.20 – 11.30 16.01.2024
2 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.
12.20 – 12.40 16.01.2024
5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району.
Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.
Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:
Внаслідок бойових дій залишається знеструмленими: 7 ліній 10 кВ (з них 6 частково), 15 населених пунктів (з них 3 частково), 35 ТП, 909 абонентів.
Відключення за погодними умовами відсутні.
Стан доріг:
Протягом доби для забезпечення транспортного сполучення на автошляхах області було задіяно 16 одиниць спеціальної техніки та 19 працівників. На дорогах області проїзд забезпечено.
Пожежі – 1:
пожежа в житловому секторі:
в м. Ічня Прилуцького району (Ічнянська ТГ) у господарстві по вул. Покрасівка, 19 о 16 год. 11 хв. 16 січня сталася пожежа житлового будинку (6х10 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 3 кв.м. Причина - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.
Інші повідомлення:
Внаслідок активних процесів щодо коливань рівнів води на річках області з ускладненнями гідрологічної обстановки та льодоутворенням спостерігається наступна ситуація:
р. Снов - затоплення ділянки проїжджої частини автодороги місцевого значення «Смичин - Конотоп – Смяч» на ділянці між селами Великий Дирчин та Малий Дирчин Чернігівського району (Седнівська ТГ) довжиною до 30 м з рівнем води до 45 см. Ускладнене транспортне сполучення з с. Малий Дирчин, яке здійснюється автотранспортом підвищеної прохідності між селами та об’їзними дорогами Березнянської ТГ Чернігівського району. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення в населених пунктах не зареєстровано.
р. Дніпро - в смт Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) затоплено ділянку проїзної частини вул. Новікова довжиною до 30 м та рівнем води до 80 см. Ускладнене транспортне сполучення з 28 домоволодіннями, яке здійснюється автотранспортом підвищеної прохідності. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення в населеному пункті не зареєстровано.
р. Десна - підтоплена ділянка під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть довжиною до 5 м з рівнем води до 26 см.
Ускладнене транспортне сполучення автодорогою місцевого значення у напрямку: Новгород-Сіверський - с. Бирине, с. Прокопівка, с. Підгірне, яке здійснюється автотранспортом підвищеної прохідності.
Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 10 мкр/год., Прилуки – 11 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год., Семенівка – 10 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.
Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 16 січня по 20 годину 17 січня очікується мінлива хмарність, без опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура вночі 11-16º, вдень 5-10º морозу.
По м. Чернігову температура вночі 13-15º, вдень 7-9º морозу.
Останні новини Чернігівщини
На вул. Оборонців Чернігова частково обмежать рух транспорту 11:36
З 09:00 10 лютого 2026 року до 13:00 13 лютого 2026 року у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вул. Оборонців Чернігова поблизу перехрестя з вул. Гетьмана Полуботка буде перекрито одну смугу руху в напрямку від «П’яти кутів» до вул. Шевченка.
Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51
Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.
“Bissquit” — триб’ют “Snarky Puppy” у “Jazz-Кулісі” 10:50
7 лютого 2026 року глядачі та музиканти джаз-бенду “BissQuit” знову об’єдналися у творчому просторі “Jazz-Куліси”: у залі Чернігівського обласного філармонійного центру вперше у новому році відбувся концерт в рамках проєкту, і присвячений він був творчості видатного американського джаз-ф’южн-бенду “Snarky Puppy”.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:46
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
9 лютого: цей день в Україні і світі 08:44
День 1447 Російська агресія - Day 1447 Russian aggression