Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 квітня, 17:12:15

У громадах Чернігівщини відбулися діалогові зустрічі

15.01.2024   11:29Агенцiя

Протягом першої половини січня в трьох громадах області відбулися діалоги заради миру. Їх загальна тематика - «140 років українського жіночого руху: уроки для сьогодення".

Зустрічі із жінками в селі Киїнка, селищі Михайло-Коцюбинське та в м.Чернігів провели фасилітаторки ГО "Жіночий формат".

У процесі формування та розвитку жіночого руху були сформовані певні життєві орієнтири учасниць жіночого руху:  орієнтація на професійну працю як на основу економічної незалежність та рівноправності жінок, орієнтація жінок на освіту, як основу духовного розкріпачення, орієнтація жіночих організацій на власні сили дозволяла жінкам діяти незалежно у відстоюванні своїх інтересів.Усе це заклало традиції жіночому руху, а ці напрямки діяльності характерні для жіночих організацій та ініціатив і сьогодні. Учасниці діалогів змогли висловити свою точку зору щодо викликів, пов'язаних з існуванням сьогодні різноманітних за напрямками діяльності жіночих ГО: це розбіжності в поглядах, пріоритетних сферах діяльності, вибудовуванні співпраці тощо. Водночас, жінки зауважили, що варто  використовувати таке різноманіття як ресурс.

Наталя Кобринська, одна з засновниць жіночого руху ще у ХХ столітті,  говорила: «Коли жінка була дома, треба було її вивести в світ, але коли вона вже вийшла в цей світ, перед нею стоїть багато обов’язків і зобов’язань». Що можуть зробити жінки для досягнення миру і порозуміння як в своїх громадах, так і в країні? Що можемо зробити ми? - це питання стало найбільш дискусійним для учасниць. Адже сьогодні майже всі вони є активом громади - волонтерять, реалізують проєкти в громадах, залишилися єдиними годувальницями для родини тощо. Тому надважливим є об'єднання зусиль різних організацій для підтримки жінок, надання психологічної, моральної допомоги - про емоційне вигорання говорили майже всі учасниці зустрічей.

Дякуємо всім за участь та продовжуємо нашу кампанію #моємісцевсюди. Приходьте в простір для діалогу, долучайтеся до ініціатив!

Події відбуваються у рамках проєкту «Жінка для жінки: підтримка лідерства ВПО та посилення впливу на прийняття рішень», який реалізовує Бюро гендерних стратегій і бюджетування , Centre of Gender Culture - Центр гендерної культури  за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women's Peace & Humanitarian Fund, гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Вони  підготовлені за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини