Колишній військовослужбовець Нацгвардії підозрюється у державній зраді
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру військовослужбовцю бригади оперативного призначення ім. Дмитра Вишневецького військового формування Національної Гвардії України за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
Розслідуванням встановлено, що колишній військовослужбовець Національної Гвардії України перейшов на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану, прийняв присягу зс рф та добровільно вступив для проходження «військової служби» у новостворений добровольчий батальйон імені Богдана Хмельницького – підрозділ силового блоку оперативно-бойового тактичного формування «Каскад», що входить до складу так званого «міністерства внутрішніх справ днр».
У подальшому підозрюваний обійняв посаду командира батальйону вищевказаного військового формування, обрав собі позивний «Ірбіс», отримав військову форму, шеврони оперативно-бойового тактичного формування «Каскад», стрілецьку зброю та боєприпаси до неї. Крім цього, він пройшов спеціальне навчання, з метою підготовки до подальшого виконання обов’язків із забезпечення різних видів та форм бою.
Починаючи з листопада 2023 року чоловік приймає активну участь у бойових діях на боці російської федерації.
Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом Управління СБУ в Чернігівській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.