Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 квітня, 17:07:05

Громадськість визначається з форматом роботи з групою «Прозорість та підзвітність»

08.01.2024   15:14Агенцiя

За круглим столом громадськість та члени робочої групи «Прозорість та підзвітність» обговорювали можливі варіанти співпраці. До діалогу долучився начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

На початку зустрічі голова робочої групи Костянтин Мегем поінформував присутніх про результати діяльності з жовтня минулого року. За цей час досить обмеженим кількісним складом вдалося проаналізувати більше 1,5 тисячі закупівель, на понад 100 тисяч кожна. Були знайдені цікаві факти, які надалі потребують глибшого вивчення.

Окрім того, робоча група створила каталоги відновлення об'єктів, які фінансуються за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Також створені картки проєктів, де зазначено загальні відомості: назва замовника, підрядника, номер тендеру, вартість робіт та касові видатки. Такий підхід направлений на максимальну відкритість, а значить і суспільний контроль використання коштів.

Наразі до робочої групи входять представники ОВА та обласної ради, Управління Служби безпеки України та Управління стратегічних розслідувань в області. Однак, для ширшого охоплення було б добре залучити саме громадськість.

Представники громадських організацій зацікавилися такою пропозицією.

    «Насправді робота в цьому напрямку дуже важлива. Нам необхідно розвінчувати міфи про тотальну корупцію в Україні. На жаль, досі часто зустрічаю таке переконання у міжнародних донорів. Суспільний контроль – дієвий інструмент впливу», - наголосила керівниця центру «Доброчин» Наталія Дрозд.

Президент Антикорупційної громадської спілки «Совість» Володимир Демиденко наголосив на необхідності розробки програми превентивної роботи у напрямку доброчесності використання бюджетних коштів.

Формат подальшої взаємодії громадськості та робочої групи напрацьовується.

    «Навіщо це ОВА: аби уникнути спекуляції на темі вибірковості аналізу. Хоч і до цього робоча група розглядала закупівлі й обласних установ. Аби залучити більше ресурсу, а також важелів впливу на ситуацію. Навіщо це громадськості: аби відстежувати доцільність та раціональність використання державних коштів і бюджетів ТГ, а також мати ще один майданчик швидкого реагування, - зауважив начальник ОВА -  Готовий співпрацювати з громадськістю на будь-яких умовах: меморандум, включення у робочу групу чи інший запропонований варіант. Адже кінцева мета - недопущення злочинної розтрати коштів під час війни - варта всього».Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини