Ветеранська політика та підтримка родин загиблих Героїв: досвід Ніжинського району
Усі громади Ніжинського району мають програми, якими передбачена підтримка ветеранів війни або членів родин загиблих військовослужбовців. Частина ТГ передбачила фіксовану суму фінансування, частина – виділення коштів за потребою.
Про це сьогодні йшлося на нараді в Ніжинській РВА, до якої долучився заступник голови ОДА Іван Ващенко.
Також зібрання оговорило актуальний механізм реалізації ветеранської політики в районі та можливі варіанти його коригування.
«Так, держава уже має і ще розробляє різні інструменти підтримки ветеранів, як-от програми фахової перепідготовки, психологічної реабілітації та інше. Однак важливо це адаптовувати під місцеві реалії, - зазначив Іван Ващенко. - Зокрема, є потреба у фактичному (а не просто на папері) виокремленому відділі у структурі апарату районної військової адміністрації, що опікуватиметься саме цим напрямком. Усе за рахунок наявних кадрів, які зараз мають ці завдання далеко не в основних обов’язках».
Також заступник голови ОДА наголосив на можливостях, що вже доступні. Зокрема, Носівська ТГ скористалася програмою для соціально-професійної адаптації ветеранів (охочі змогли безкоштовно пройти навчання в автошколі), а от Ніжинська громада – поки без цієї опції.
Актуальним є питання громадських об’єднань. Адже гуртування людей зі спільним болем дає змогу його легше перенести. Потужні ГО «Єдина родина Чернігівщини» та «Родина воїна» - тому приклад. Наразі в Ніжинському районі нема власних таких організацій.
З очільником громади Олександром Кодолою обговорили можливості функціонування в місцевому ЦНАПі «Вікна ветерана».
«Тут важливо, аби людина, яка ще вчора штурмувала посадку десь біля Авдіївки, приїхавши додому у Ніжин, відчула турботу. Щоб її не ганяли з кабінету в кабінет, аби оформити законну допомогу», - наголосив Іван Ващенко.
Як запевнив міський голова Олександр Кодола, всі можливості для організації такого вікна є і найближчим часом це питання вирішиться.
Окрім того, Ніжин планує створення повноцінного ветеранського хабу за кошти донорів.
А от ознайомитися з позитивним досвідом подібної роботи представники з громад можуть в Чернігівському обласному центрі ветеранів війни, який працює з 2018 року.
У час війни студенти Ніжинського університету найчастіше обирають професію психолога. Викладачі відповідного факультету активно співпрацюють з європейськими школами, що мають досвід роботи, зокрема, і з військовими.
«На базі університету працює психологічна служба. Вона на волонтерських засадах активно надає послуги в громадах району. І це дуже затребувано і необхідно», - підкреслив начальник Ніжинської РВА Григорій Ковтун.
Принагідно Іван Ващенко обговорив з керівництвом навчального закладу перспективи розширення таких проєктів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.