Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 квітня, 15:49:25

Онкологічна ситуація в Чернігівській області: перспективи та шляхи рішення

02.01.2024   11:57Агенцiя

За повідомленням Чернігівського медичного центру сучасної онкології в Чернігівській області спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на онкологію.

 Обставини, в яких опинилась наша держава - пандемія COVID-19 та повномасштабне військове вторгнення рф на територію України, призвели до збільшення випадків занедбаності онкологічних захворювань та пізнього звернення пацієнтів за медичною допомогою. Навіть впровадженням в практику виїздів мобільних бригад фахівців Чернігівського медичного центру сучасної онкології до віддалених громад області, частина з яких систематично обстрілюється і де ведуться активні бойові дії, не дає суттєвого покращення ситуації з ранньою діагностикою населення на онкологію.

Демографічні та соціальні чинники, такі як старіння населення та масова міграція молоді у більш безпечні регіони, в тому числі за кордон, негативно вплинули на показники річної летальності, пов’язаної з онкологічними захворюваннями. Щорічно в області фіксувалося до 4 тисяч нових випадків онкологічних захворювань, а протягом останніх 10 років ця цифра зросла на 20%.

    «Однозначно, це виклики профільним лікувальним закладам та всій системі охорони здоров’я України, – говорить в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Заїка. – Наявна система організації надання медичної допомоги населенню не спроможна ефективно реагувати на загрозливу тенденцію до зростання рівня передчасної смертності населення України від злоякісних новоутворень».

У зв’язку з надзвичайною ситуацією у здоров’ї нації, Рада національної безпеки і оборони України прийняла важливе рішення «Щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень», згідно якого, Кабінет Міністрів України має розробити та затвердити Національну стратегію контролю злоякісних новоутворень на період до 2030 року. Вона охоплюватиме ключові питання і проблеми в онкологічній сфері. Зокрема:

    Забезпечення ефективного функціонування мережі закладів охорони здоров’я для лікування хворих на онкологію.
    Впровадження та активне використання телемедицини.
    Розробку та поетапне впровадження програм ранньої діагностики.
    Поступове розширення переліку медичних послуг для хворих на злоякісні новоутворення в рамках програми медичних гарантій.
    Розвиток вітчизняних фундаментальних та прикладних наукових досліджень в галузі онкології на основі доказової медицини.
    Підняття рівня морфологічної та молекулярно-генетичної діагностики новоутворень до сучасних вимог.
    Створення умов для реабілітації пацієнтів з онкологічною патологією в сфері охорони здоров’я, психологічної, професійної та соціальної реабілітації.
    Реалізацію комплексу заходів з надання належної паліативної допомоги населенню тощо.

    «З метою подолання кризової ситуації із захворюваністю на злоякісні новоутворення в Чернігівській області, наш заклад буде активно впроваджувати заходи, передбачені рішенням Ради національної безпеки і оборони. Розробка та використання програм ранньої діагностики, зокрема запровадження обов’язкових скринінгових програм, осучаснення матеріально-технічної бази, та покращення медичної допомоги являються критично необхідними елементами боротьби з підвищенням захворюваності та летальності в області. На жаль, впливати на виникнення та перебіг онкологічних захворювань ми не можемо, але зробити все можливе для вчасного діагностування та якісного лікування злоякісних новоутворень – зобов’язані», – підсумовує Олександр Заїка.

Пресслужба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини