Мережа центрів надання адміністративних послуг на Чернігівщині: у всіх громадах області вже працюють ЦНАПи
Про роботу мережі центрів надання адміністративних послуг в області розповіла заступниця директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Світлана Полторацька на брифінгу в медіацентрі ОВА, який відбувся сьогодні.
На початок 2022 року на Чернігівщині працювали 34 ЦНАПи. Відповідно до вимог законодавства до кінця поточного року вони мали з’явитись в кожній громаді. За словами спікерки, завдяки спільним зусиллям ОВА, РВА та органів місцевого самоврядування цього вдалося досягти – нині в регіоні працюють 57 таких центрів.
Крім того, в області діє 1 територіальний підрозділ Носівського ЦНАПу та 74 відокремлених робочих місця.
На етапі завершення створення мережі центрів надання адміністративних послуг в регіоні громади вчасно провели відповідну роботу з інституційного створення ЦНАПів – прийняли відповідні рішення про створення та затвердили всі необхідні для роботи центрів документи. Крім того, була проведена робота щодо розміщення, оснащення та забезпечення їх функціонування.
«Саме цей напрям роботи був проблемним, особливо для невеликих громад, враховуючи відсутність цільової субвенції з державного бюджету, а також обмеженість коштів місцевих бюджетів», – зазначила Світлана Полторацька.
В окремих громадах гостро стояли питання щодо виділення приміщень, їх реконструкції та проведення ремонтних робіт. Разом з тим кошти субвенції з державного бюджету вдалося залучити на ремонт та реконструкцію будівель центрів у Добрянській, Новобасанській та Менській громадах.
Значну допомогу у цьому напрямі надають міжнародні партнери: Програма «U-LEAD з Європою» (надавала допомогу до повномасштабного вторгнення), ПРООН, Програма EGAP, проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ Ukraine, Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» та інші.
Завдяки цьому ЦНАПи отримали необхідну експертно-консультаційну та технічну підтримку.
До прикладу, відновлювати пошкоджений ЦНАП в Іванівській громаді допомагали кілька міжнародних партнерів. Проєкт PROSTO надав комп’ютерну техніку, Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» – будівельні матеріали, а Програма EGAP – завершує процес його відновлення у форматі Дія.Центр.
Крім того, Програма EGAP надає підтримку з трансформації ЦНАПів у Дія.Центри в Бобровицькій, Сновській та Менській громадах.
Суттєву допомогу у відновленні роботи ЦНАПів після деокупації надає і проєкт PROSTO. Зокрема, Корюківська та Бобровицька громади отримали по автомобілю для мобільного обслуговування населення.
Завдяки GIZ Ukraine 6 громад області отримали також мобільні кейси для виїзного обслуговування, а Сосницька та Носівська громади – обладнання для видачі паспортних документів.
Як розповіла спікерка, за 9 місяців поточного року було надано 460 тис. адміністративних послуг через мережу ЦНАПів. Найбільше – у Чернігівському, Бобровицькому та Ніжинському.
Найзатребуваніші з них – реєстрація місця проживання, державна реєстрація нерухомого майна, послуги соціального характеру. Значна увага приділяється підтримці ветеранів та членів їх сімей, родин загиблих Захисників та Захисниць, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Варто зазначити, що мешканці Чернігівщини достатньо високо оцінюють роботу центрів надання адміністративних послуг. За результатами опитування, проведеного за 11 місяців поточного року, область посіла третє місце за рівнем задоволеності від отриманих послуг. Також ЦНАП Бобровицької міської ради отримав відзнаку у номінації «Незламний ЦНАП. Швидке відновлення доступу до державних послуг» під час діджитал-форуму «Дієвий ЦНАП 4.0».
«Проте ми розуміємо, що попереду ще багато роботи. Для успішної та ефективної розбудови мережі ЦНАПів потрібно надалі працювати над посиленням їх інституційної спроможності. Для цього необхідне залучення підтримки партнерів та центральних органів виконавчої влади щодо навчання працівників та підвищення їхнього професійного рівня», – наголосила спікерка.
Крім того, лишається потреба у подальшому оснащенні, зокрема і спеціальним обладнанням, а також у проведенні ремонтів приміщень, забезпеченні дотримання вимог доступності і безбар’єрності. Важливим є і забезпечення мобільними рішеннями (мобільні ЦНАПи, мобільні кейси, автомобілі).
«Всі ці заходи направлені на створення сучасної та ефективної системи надання адміністративних послуг, орієнтованої передусім на користувача. Важливо забезпечити доступність та комфортність отримання послуг, а також дотримання правових стандартів та цифровізації», – підсумувала Світлана Полторацька.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.