Горять будинки, гинуть люди
Щороку з приходом холодів ситуація з пожежами і трагічними випадками на території Чернігівської області значно погіршується.
Щодня реєструються десятки повідомлень про пожежі, які, в переважній більшості, виникають через порушення протипожежних вимог при улаштуванні та експлуатації приладів пічного опалення і електрообладнання. Проте, однією з головних причин залишається так званий людський фактор – необережність громадян у поводженні з вогнем, паління в ліжку. З початку року на Чернігівщині виникло 1159 пожеж, на 14% збільшилась кількість трагічних випадків на них, що призвело до загибелі 73 громадян.
15-го листопада у п’ятиповерхівці по вул. Гвардійська, 92 в Прилуках виникла пожежа, яка забрала життя прикутого до ліжка 80-річного господаря. Близько 5-ї ранку сусіди відчули запах диму і зателефонували рятувальникам. Проте, на час їх прибуття до місця пригоди, допомогти чоловікові вже було запізно. Надихавшись їдкого диму, він загинув перебуваючи в ліжку. Як з’ясувало розслідування причини пожежі, пенсіонер за часту палив. Непогашений недопалок і призвів до трагедії.
Того ж дня в с. Макарівка Бобровицького району о 02:37 загорілася будівля літньої кухні. Господарі ввечері забули вимкнути саморобну нагрівальну плитку, від якої і загорілись ганчірки та різні домашні речі. Помітивши дим, 67-річний господар приставив драбину ззовні будівлі і піднявся по ній, щоб глянути, чи не горить дах. Проте, можливо через те що вдихнув продуктів горіння, знепритомнів, впав з драбини і помер. Бригада швидкої допомоги, що прибула на місце пригоди, констатувала факт смерті чоловіка.
Рятувальники звертаються до мешканців та гостей області. Сили та засоби пожежно-рятувальних формувань перебувають в постійній бойовій готовності, проте, служба не в змозі забезпечити рятувальником кожного громадянина.
Слід зазначити, якщо дану ситуацію із забезпеченням протипожежного захисту не покращити, то пожежі і надалі будуть наносити значні матеріальні збитки та завдавати болю і страждань людям. Тож для цього, власникам приватних будинків та осель, а також керівникам об’єктів необхідно подбати про дотримання правил безпеки у побуті та на виробництві, не допускати експлуатацію приладів опалення та електрообігрівачів у пожежонебезпечному стані.
Володимир Муха, начальник УМНС в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Історія матері-одиначки, яка відкрила бізнес у Чернігові завдяки грантовій програмі «Власна справа» 12:54
Відкрити бізнес з нуля в наш час – завдання не з легких. А для матері-одиначки, яка сама відповідає і за дитину, і за завтрашній день, це може здаватися майже неможливим.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 16 разів перевищував допустиму межу 10:01
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 52-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:59
Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
11 лютого: цей день в Україні і світі 08:58
День 1449 Російська агресія - Day 1449 Russian aggression
В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50
9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.