Державній службі зайнятості – 33
21 грудня 2023 року виповнюється 33 роки від дня створення державної служби зайнятості. Для її працівників – це не лише свято, а й нагода підвести підсумки та окреслити нові орієнтири на майбутнє.
«В існуючих воєнних реаліях служба зайнятості довела, що здатна оперативно реагувати на всі зміни та виклики і пропонувати своїм клієнтам дієві послуги», - сказала директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник під час наради з колективом.
Отже, у 2023 році на Чернігівщині:
- на обліку в службі зайнятості перебували та отримували послуги 17 тис. безробітних громадян;
- 5,3 тис. безробітних працевлаштовано;
- 665 - скеровано на професійне навчання;
- 412 - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;
- 8,4 тис. безробітних направлено на суспільно корисні роботи. Відтак, в області працює одна з найбільших в Україні «Армій відновлення»;
- видано 370 ваучерів на навчання громадянам, не зареєстрованим у службі зайнятості, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці;
- за програмою «Власна справа» урядового проєкту єРобота 146 підприємців отримали мікрогрант на створення або розвиток бізнесу;
- розпочато видачу грантів за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», за якою маємо 5 переможців;
- 2,4 тис. роботодавців подали службі зайнятості 8,2 тис. вакансій для укомплектування;
- 17 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 17 безробітних з числа переселенців;
- ще 64 - отримали компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 79 внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні;
- реалізовано нові програми фінансової підтримки роботодавців. Йдеться про компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій громадян, яким складно знайти роботу, зокрема людей з інвалідністю тощо. Такою фінансовою підтримкою від служби зайнятості скористалися 287 роботодавців, працевлаштувавши 411 зареєстрованих безробітних, з яких 162-х - на новостворені робочі місця;
- запроваджено програму безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
«За роки діяльності служба зайнятості має багато вагомих здобутків, - сказала Людмила Ключник. - Сподіваємось, що і в наступному році всі наші плани, спрямовані на покращення добробуту українців, підтримку вітчизняного бізнесу, будуть реалізовані».
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.