Як чернігівських дітей із інтернатів влаштувати до сімейних форм виховання – обговорили в ОВА
Розвиток процесу деінституціалізації або, іншими словами, виховання дитини у сімейному та наближеному до сімейного середовищі – пріоритетне завдання як обласної влади, так і органів місцевого самоврядування.
«Втім, наразі занепокоєння викликає ситуація з розвитком сімейних форм виховання саме в Чернігові. Незважаючи на велику кількість дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду, на сьогодні немає жодного кандидата в прийомні батьки, батьки-вихователі, відсутні також бажаючи поповнити дітьми діючі прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу», – наголосила Жанна Шерстюк, заступниця начальника ОВА під час сьогоднішньої зустрічі з представниками профільних обласного та міського управлінь.
На жаль, ще 27 дітей з Чернігова не влаштовані до сімейних форм виховання і залишаються в інтернатних установах. Наприклад, в обласному будинку дитини «Надія», що в Прилуках, на сьогодні – 80 дітей, з них 11 – з Чернігова.
Проблема і в тому, що, за словами Людмили Зеленько, керівниці Служби у справах дітей ОДА, дуже багато дітей знаходиться в інтернатах за заявами батьків.
«Деінституціалізація – це ж не тільки влаштування дітей-сиріт, а й повернення дітей до біологічної сім’ї. Всі діти мають бути в сім’ях – вимога вступу нашої країни до Євросоюзу».
Про ситуацію, що склалася та роботу в цій сфері розповіла Олена Зінченко, начальниця Управління (Служби) у справах дітей Чернігівської міської ради.
«Звичайно на зменшення бажаючих взяти дитину до сім’ї вплинуло повномасштабне вторгнення. Люди не впевнені у фінансовій спроможності та наявності постійного місця проживання. Проте ми постійно проводимо роз’яснювальну роботу з батьками, діти яких за заявами знаходяться в інтернатах, проводимо оцінку потреб сім’ї».
Але проблема в тому, що більшість з батьків – це ті, чий графік роботи не дозволяє постійно перебувати з дитиною, або діти мають певні захворювання, або родина просто не в змозі на даний час утримувати дитину.
Зібрання обговорило і варіанти покращення ситуації. Наприклад, за словами Людмили Зеленько, якщо не має можливості влаштувати дитину в сім’ю, то вихід – створення малого групового будинку (призначений для тривалого проживання дітей в умовах, наближених до сімейних). Заклад розрахований на одночасне проживання не більше десяти осіб, у разі, коли є діти з інвалідністю, – восьми.
Жанна Шерстюк зауважила, що міському профільному управлінню доречно було б створити річний план щодо розвитку та удосконалення процесу деінституціалізації в Чернігові. Провести широку інформаційну кампанію, показавши кращі приклади створення сімейних форм виховання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).