Як російська пропаганда розповсюджує фейки та як їм протистояти
Проєкт GIDNA, який надає психологічну допомогу жінкам, які пережили сексуальне насильство від окупантів став жертвою фейків від російських ЗМІ.

Українці сьогодні вимушені боротися за свою свободу не лише на передовій, але й у інформаційному просторі. На жаль, ворог не цурається навіть найболючіших тем! У той час, коли українки, які пережили сексуальне насильство з боку окупантів, намагаються впоратися із травмою та жити далі, російські пропагандисти продовжують знецінювати та принижувати їхню боротьбу.
Так проєкт GIDNA від українського благодійного фонду Future for Ukraine став жертвою російської пропаганди. У мережі розповсюджується фейковий рекламний пост, в якому країна-агресорка використала ім’я проєкту GIDNA та подала повністю неправдиву інформацію.
Від 15 грудня через проросійські Телеграм-канали почали поширювати інформацію, начебто, проєкт GIDNA “закликає українок, які завагітніли від російських військових, робити аборти”. Пропагандисти посилаються на скріншот нібито “рекламного поста” від фонду.
Приклад фейкової новини (скріншот одного з пропагандистських ТГ-каналів)
Це фейк!
Російські пропагандисти використали оригінальний Facebook-пост проєкту GIDNA, викрививши його зміст додаванням неправдивої інформації.
Оригінальний текст та зображення з рекламного кабінету Future for Ukraine
Зазначимо, що команда фонду Future for Ukraine використовує рекламні інструменти соцмереж з метою широкого інформування про проєкт GIDNA (надає безоплатну психологічну допомогу українкам, які пережили сексуальне насильство з боку російських військових, або стали його свідками).
Проєкт GIDNA у жодному разі не закликає до абортів та рішень, повʼязаних із особистим вибором жінки, яка пережила сексуальне насильство від російських окупантів.
Проєктнадає виключно професійну психологічну анонімну допомогу жінкам та покликаний допомогти подолати наслідки травми насилля. Уся офіційна інформація знаходиться на сайтіhttps://gidna.org
Подібний інформаційний фейк від російських пропагандистів лише підтверджує актуальність роботи таких проєктів, як GIDNA! Адже суть і мета цього проєкту зачіпають одну із найбільш неприємних тем для громадян країни-агресорки — російські військові цілеспрямовано використовують сексуальне насильство до українок на окупованих територіях, як інструмент морального тиску та геноциду народу України!
Команда фонду FFU просить усіх, хто побачить неправдиву інформацію, яку використовує ворог для дискредитації та викривлення правди, блокувати її та повідомляти нам, щоб ми разом могли якнайшвидше запобігти розповсюдженню фейків.
Про проєкт GIDNA від фонду Future for Ukraine.
Станом на вересень 2023 року, Офісом Генерального прокурора Українизафіксовано 235 фактів сексуального насильства, вчиненого російськими окупантами.
Ці воєнні злочини наразі найбільше замовчуються. Зокрема й через небажання жінок розповідати про пережите. Тому справжні цифри можуть бути набагато більшими.
Оскільки тема сексуального насилля досить інтимна та часто табуйована, жінкам важко говорити про це з іншими, щоб отримати підтримку від оточення. Тому терапія найчастіше виявляється чи не єдиним місцем, де вони можуть відверто говорити про пережите та розраховувати на підтримку. Щоб зарадити цій проблемі та підтримати кожну українку, яка зазнала сексуального насилля з боку російських загарбників чи стала його свідком, фондFuture for Ukraine запустив благодійний проєкт анонімної психологічної допомоги під назвоюGIDNA.
Наразі у проєкті працюють 11 кваліфікованих психотерапевток, які мають досвід роботи саме з травмою насильства та пройшли спеціальне навчання у психологині з Ізраїльської коаліції травми (Israel Trauma Coalition) Рут Дорум.
Звернутися по психологічну допомогу до проєкту GIDNA можна,заповнивши анкету на сайті, або за телефоном +38 (050) 909-88-81 з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 19:00.
У межах проєкту кожна жінка отримує 10 безоплатних онлайн-сесій із кваліфікованим психотерапевтом.
Ми розуміємо, що зробити перший крок в терапію коштує неймовірних зусиль. Тому хочемо донести жінкам, що GIDNA — це передусім повага та розуміння вашого вразливого стану. Наша головна мета — повернути жінкам самоцінність, розуміння, що ви керуєте своїм життям.
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.