Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 04:54:09

Чернігів у 2024 році виплачуватиме 20 тис. грн кожному мобілізованому, а також компенсовуватиме 500 грн за комунальні послуги родинам загиблих військових

15.12.2023   13:48Агенцiя

Виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 15 грудня доповнено міську Програму соціальної підтримки населення на 2024-2026 роки. Внесеними змінами передбачена можливість фінансової підтримки мобілізованих та родин загиблих військових.

    20 тисяч гривень планується одноразово виплачуватимуть мобілізованим у 2024 році, що зареєстровані у Чернігові.
    — У вівторок на нараді я виступив з цією ініціативою. Вона не унікальна і є міста, які цим шляхом вже йдуть. Зокрема, Києв. На 2024 рік для військовослужбовців-новобранців з Чернігова, які будуть мобілізовані, ми передбачаємо матеріальну підтримку. Військові самі визначатимуться на що ці кошти витрачати. Це наш обов'язок і підтримка військовослужбовців. І це не остання подібна програма, яку ми будемо приймати, бо є багато потреб, — зазначив під час засідання в.о. міського голови Олександр Ломако.
    Крім того, Програму доповнено пунктами, які дозволять частково компенсовувати з міського бюджету оплату комунальних послуг членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, а також військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку.
Розмір компенсації — 500 гривень.
Статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» для членів сімей загиблих захисників і захисниць передбачено пільги на оплату газу, електроенергії, опалення, квартирної плати та інших комунальних послуг у розмірі 50 %. А з 2024 року додатково вони отримуватимуть ще й з міського бюджету 500 грн.
Нагадаємо, що також у Чернігові діє Програма матеріальної підтримки сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. У поточному році такі виплати вже отримали 249 осіб на загальну суму понад 13,8 млн грн. Разово виплачується 10 мінімальних зарплат встановленої станом на 1 січня поточного року, наразі це 67 тисяч гривень.
    Також Програму соціальної підтримки населення доповнено пунктом, який дозволить здійснювати одноразові виплати особам, які отримали поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержані під час захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Механізм виплати та розмір буде визначений додатково.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14

Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.

Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33

Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.

Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12

Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28

Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини