Чернігівські поліцейські оголосили про підозри містянину, який викрав гаманець з документами у перехожого та оформив на нього кредити
Співробітники Чернігівського райуправління поліції спільно зі столичними колегами затримали підозрюваного у крадіжці гаманця з грошима, документами і банківськими картками, а також мобільного телефону. Встановлено, що в подальшому зловмисник оформив на потерпілого за допомогою викрадених документів кредити на 17 тисяч гривень.
![](/uploads/32775-m.jpg)
Із заявою про крадіжку до поліції звернувся 38-річний мешканець Чернігова. Він пояснив, що гаманець і мобільний телефон зникли в нього під час перебування на вулиці.
Співробітники Чернігівського райуправління поліції провели низку оперативно-розшукових заходів та у взаємодії зі столичними колегами затримали підозрюваного у крадіжці. Ним виявився 54-річний раніше судимий чернігівець.
Підозрюваний розповів правоохоронцям, що на зупинці громадського транспорту його увагу привернув чоловік. Зловмисник обікрав необережного містянина.
Надалі зловмисник з’ясував, що абонентський номер викраденого мобільного телефону збігається з фінансовим до карткових рахунків потерпілого. Він змінив коди доступу до банківських карток та мобільних додатків, від імені потерпілого увійшов до його особистого кабінету і оформив кредити на 17 тисяч гривень. Гроші зловмисник зняв готівкою та частину з них витратив.
Під час проведення оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили, що затриманий причетний також до подібних крадіжок у столиці.
У затриманого вилучено викрадений у потерпілого мобільний телефон, гаманець та частину викрадених коштів.
Чоловіка помістили до слідчого ізолятора.
Слідчий поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури оголосив фігуранту про підозру у вчинені ряду кримінальних правопорушень:
- за частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану),
- частиною 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної технік),
- частиною 1 статті 357 (викрадення документів),
- частиною 5 статті 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронних комунікаційних мереж).
За такі дії за найтяжчою зі статей закон передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
Досудове розслідування триває.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.