Волонтерів та волонтерок нагородили почесною відзнакою «За оборону Чернігова»
До Міжнародного дня волонтера, який відзначають 5 грудня, в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако вручив 40 відзнак «За оборону Чернігова», дві з яких — посмертно. Він зустрівся з волонтерами та волонтерками у міській раді, подякував від імені всієї громади за те, що вони роблять для військових та цивільних, а також відзначив особливий внесок в оборону Чернігова.

— Чернігів вистояв на першому етапі війни, завдяки внеску волонтерів, який був надзвичайним, бо в ті дні не було нічого. Прості люди за покликом серця об’єдналися і забезпечували військових одягом, їжею, хтось навіть зброєю. Допомагали з евакуацією цивільного населення. Комунальні служби також отримували допомогу у вигляді робочої сили, для того, щоб місто працювало, вивозилось сміття, забезпечувалось водою.
Школи, «Будинок книги» та інші комунальні приміщення перетворилися на волонтерські центри. Завдяки всім цим чернігівцям, місто встояло. Хоча це спільна заслуга, бо на першому місці, звичайно, подвиг військовослужбовців, які захищали, ризикували, втрачали життя. Ворог точно не очікував такої єдності та спротиву. Те, що Чернігів вистояв, впевнений, змінило хід повномасштабного вторгнення росіян в Україну. За це я вам дякую, і низький вам уклін, — підкреслив Олександр Ломако та побажав міцного здоров’я і найскорішої Перемоги України.
Почесна відзнака «За оборону Чернігова» запроваджена у 2022 році. Її можуть отримувати як військовослужбовці, які обороняли Чернігів, так і цивільні, які своїм внеском допомогли місту вистояти під час облоги у 2022-му.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22
Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.
156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19
Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.
На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01
До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.