Надзвичайні ситуації в області за минулу добу
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
МНС
Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:
09.00-09.30 05.12.2023
29 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району.
09.12-09.25 05.12.2023
50 вибухів з автоматичного гранатомету 30 мм в районі західної околиці н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району.
09.15-09.17 05.12.2023
2 вибухи зі ствольної артилерії біля н.п. Мхи Новгород-Сіверського району.
12.29 05.12.2023
4 вибухи ракет з літака СУ-35 біля н.п. Костобобрів Новгород-Сіверського району.
13.15-13.20 05.12.2023
2 вибухи з міномета 120 мм на околиці н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.
17.20-17.30 05.12.2023
3 вибухи з міномета 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району.
Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.
Стан доріг:
Протягом доби для забезпечення транспортного сполучення на автошляхах області було задіяно 17 одиниць спеціальної техніки та 22 працівника. На дорогах області проїзд забезпечено.
Дорожньо-транспортні пригоди – 1:
В м. Чернігові на нерегульованому пішохідному переході по вул. Івани Мазепи біля будинку №41 об 11 год. 20 хв. 05 грудня водій автомобіля марки "Chery Eastar" здійснив наїзд на пішохода. Внаслідок пригоди пішохід отримав травми, надано медичну допомогу.
Пожежі в житловому секторі – 2:
- в с. Миколаївка Чернігівського району (Березнянська ТГ) по вул. Миру о 16 год. 57 хв. 05 грудня сталася пожежа господарчої будівлі (10х35 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на всій площі, пошкоджено стіни;
- в с. Дмитрівка Прилуцького району (Малодівицька ТГ) в господарстві по вул. Шевченка, 12 о 18 год. 38 хв. 05 грудня сталася пожежа житлового будинку (5х8 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено перекриття на площі 2 кв.м та покрівлю на площі 1 кв.м. Причина та збитки встановлюються.
Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 2 рази залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 2 ВНП (з початку бойових дій знешкоджене - 52467 ВНП).
Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-12 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год., Семенівка – 11 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.
Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 05 грудня по 20 годину 06 грудня очікується мінлива хмарність, без опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер східний 5-10 м/с. Температура вночі 6-11º, вдень 1-6º морозу.
По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер східний 5-10 м/с. Температура вночі 7-9º, вдень 3-5º морозу.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.