«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» під відео в Тік-тоці, «дивитися відео і заробляти» тощо. Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку. Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які спонукають переказати кошти під приводом швидкого заробітку.
![]()
Вчора до поліції звернулась 34-річна мешканка Чернігівського району із повідомленням, що її ошукали. Кілька днів тому жінку зацікавила пропозиція в месенджері швидко заробити в онлайн-режимі. Заявниці запропонували заробляти гроші, ставлячи «лайки» за товар. Для отримання більшого заробітку необхідно було перерахувати кошти.
Жінка погодилась і перерахувала на невідомі рахунки майже 37 тисяч гривень. Жодного «прибутку з відсотками» вона не отримала і власні кошти їй не повернули.
За цим фактом поліцією відкрито провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція Чернігівщини закликає громадян максимально критично ставитися до будь-яких пропозицій швидкого та легкого заробітку. Особливо якщо це пов’язано з видами фінансової активності, якою ви раніше ніколи не займалися.
Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.