Стартувала акція “Подаруй життя ялинці”
У Експертному клубі “Чиста політика” відбулася прес-конференція, присвячена початку соціально-екологічної акції “Подаруй життя ялинці”, ініціаторами якої стали Чернігівська районна газета “Наш край” та експертний клуб.
![акція “Подаруй життя ялинці”](/uploads/3697-m.jpg)
акція “Подаруй життя ялинці”
Кілька тижнів тому організатори акції запропонували керівникам установ, організацій, депутатам усіх рівнів, представникам органів місцевого самоврядування, бізнесменам і людям, яким небайдуже майбутнє нашого краю придбати ялинку у вазоні та подарувати її навчальному, лікувальному або оздоровчому закладу, сільській (селищній) громаді.
І небайдужі відгукнулися, серед них – креативна рекламна агенція “Планета Идей”, транспортно-експедиційна компанія “Геометрія”, салон квітів, подарунків і декору “Времена года”, торгова марка “Wiker Magia” (виробник екологічно чистих плетених меблів), ДП “Чернігівський лісгосп”, самі організатори та інші.
До початку прес-конференції було придбано 12 лісових красунь, які згодом передадуть новим господарям. Але ідея так сподобалася громаді Чернігова й Чернігівського району, що відгукнулися й інші бажаючі. Відтак, придбати ялинку з благодійною метою можна буде до кінця року.
– При формуванні редакційної політики ми враховуємо таке питання, як виховання соціальної свідомості наших земляків. Адже преса має не лише доносити інформацію до громадськості, а й формувати позитивну суспільну думку, прищеплювати принципи взаємодопомоги, – такими словами розпочала свій виступ редактор “Нашого краю” Наталія Бушай. – Зазвичай після Новорічних свят тисячі зелених красунь опиняються на смітниках та звалищах, бо вони вже виконали свою “місію”. Ми ж запропонували спільними зусиллями покласти цьому край і зберегти життя багатьох молодих рослин.
– Друга частина акції відбудеться навесні, коли ті, хто упродовж зими доглядав подаровані деревця, – вихованці дитсадків, шкіл, лікувальних закладів та терцентрів – висадять їх у грунт, – продовжила куратор “Чистої політики” Тетяна Бойко. – Таким чином, всі, хто нас підтримав не лише збережуть життя ялинкам, а й долучаться до озеленення рідного краю, де згодом можуть з’явитися ялинкові алеї.
Чимало запитань від представників місцевих ЗМІ було до Сергія Мотрича, директора ДП “Чернігівський лісгосп”, де й вирощуються молоді ялинки. А два новорічних деревця він привіз на прес-конференцію – у подарунок дітлахам:
– Ми на порозі Нового року, тож і настрій у всіх має бути святковим. А що, як не запашна ялинка в оселі, додасть святковості у такі дні? Ми одразу ж відгукнулися на пропозицію “Нашого краю” та “Чистої політики” взяти участь у такому доброму ділі.
Сергій Миколайович розповів як доглядати за деревцями у вазонах, про технологію висадження їх у грунт.
– Вважаю, що найголовніше у цій акції – виховна складова, – продовжив директор держлісгоспу. – Адже, якщо дитина доглядатиме за ялинкою, поливатиме її, а потім своїми руками висадить на подвір’ї школи чи дитсадка, навряд чи вона колись зламає живе дерево у парку чи в лісі. Ми маємо дбати, щоб наші діти ставилися до природи з любов’ю, бо, щоб виростити з насінини ялинку метрової висоти, потрібні довгі 5-7 років копіткої роботи.
Головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Чернігівської райдержадміністрації Олена Юркова, яка також взяла участь у заході, подякувала всім, хто долучився до нової для нашого регіону справи та висловила сподівання, що акція стане традиційною не лише на рівні Чернігівського району та Чернігова, а згодом вийде й за межі області.
Алла Пирог
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.