Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 05:14:33

Стан довкілля області за моніториноговими показниками у жовтні місяці

21.11.2023   15:02Агенцiя

У жовтні на стаціонарних постах м. Чернігова відібрано 622 проби. Моніторинг стану атмосферного повітря міста здійснюється з урахуванням концентрації завислих речовин, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту та важких металів. В ході систематичних досліджень у відібраних пробах атмосферного повітря зафіксовано перевищення вмісту діоксиду азоту майже у два рази. Інші показники знаходяться в межах допустимих значень.

Минулого місяця радіаційний фон в області коливався в межах від 10 до 18 мкР/год (норма – 30 мкР/год). Мінімальна величина спостерігалася в містах Сновськ, Ніжин та Остер, а максимальна – в Прилуках. В середньому по області радіаційний фон становив 13 мкР/год.

Радіологічні дослідження на вміст радіонуклідів у сільськогосподарській і лісогосподарській продукції в Новгород-Сіверському та Чернігівському районах вкотре показують, що перевищень значень допустимих рівнів немає. До слова, в жовтні відібрано й перевірено 165 проб, в тому числі овочі, фрукти, молочні продукти та інші.

Аналіз якості поверхневих вод Чернігівщини проводився у річках Десна, Білоус, Удай, Мена та Остер. Кисневий режим більшості водних об’єктів залишався в межах норми, за винятком річок Мена (1,82 мгО2/дм3) та Удай (1,92 мгО2/дм3), де зафіксовано показники – майже у два рази нижчі мінімально допустимого значення.

У річці Білоус в межах м. Чернігів спостерігався підвищений вміст нітрогену нітратного (майже вдвічі від норми).

Крім того, відмічалось перевищення допустимої норми біохімічного споживання кисню у річках Удай та Остер.

Усі вищезазначені відхилення показників пов’язані з антропогенним впливом внаслідок господарської діяльності.

Також у жовтні комунальними підприємствами області проведені гідрохімічні дослідження у створах річок Десна, Білоус, В’юниця, Удай та Іченька вище і нижче скидів з очисних споруд підприємств.

Зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій майже у всіх річках по вмісту сполук заліза та марганцю, БСК5 (біологічне споживання кисню за п’ять діб) та нітритів. Серед причин – особливості складу поверхневих вод Чернігівського і Новгород-Сіверського Полісся, а також скиди недостатньо очищених стічних вод.

Перевищення завислих речовин, фосфатів та аміаку спостерігається в контрольних створах річки Іченька. Варто зауважити, що фосфати сприяють інтенсивному розвитку синьо-зелених водоростей – евтрофікації. В наслідок процесів евтрофікації утворюються токсичні для гідробіонтів речовини.

Слід зазначити, що аміак та його сполуки здатні до акумуляції. Накопичуючись в тканинах і крові риби у великих концентраціях, вищезазначені речовини призводять до її загибелі.

Завислі речовини спричиняють замулювання водних об’єктів, впливають на прозорість води та проникнення світла.

 

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини