Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 21:52:27

19 листопада - цей день в Україні та в світі

19.11.2023   09:06Агенцiя

ДЕНЬ 634 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 634 RUSSIAN AGRESSION

19 листопада відзначають День працівників гідрометеорологічної служби України, День працівників сільського господарства України, Всесвітній день пам'яті жертв ДТП, День скловиробника, Міжнародний день жіночого підприємництва, Всесвітній день зерна, Міжнародний день чоловіків. День народної скорботи в Німеччині.


Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Авдія, священномученика Варлаама.

День працівників сільського господарства України

День працівників сільського господарства відзначається в Україні щорічно в третю неділю листопада згідно з Указом Президента №428/93 від 7 жовтня 1993 року.

Це професійне свято працівників сільського господарства, підприємств із переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу.

День працівників гідрометеорологічної служби України

Встановлено Указом Президента країни №208/2003 від 11 березня 2003 року.

Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує в системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови. Також працівники Гідрометеослужби збирають та опрацьовують дані про сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.

Метеослужбу засновано 1921 року, а 1929 року її об'єднали з гідрологічною службою, ставши Гідрометеорологічним комітетом, який 1940 року було перейменовано в Управління гідрометеорологічної служби СРСР.

У 1990-х роках уже в незалежній Україні головною метеорологічною організацією став Український гідрометеорологічний центр. А сама Україна є членом Всесвітньої метеорологічної організації - спеціалізованої міжурядової установи ООН у сфері метеорології.

Міжнародний день чоловіків

Щорічно 19 листопада у світі відзначають Міжнародний чоловічий день, з метою підкреслити позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві.

Вперше його відсвяткували 1999 року жителі Республіки Тринідад і Тобаго - острівної держави в південній частині Карибського моря, що складається з двох великих островів. Згодом це свято знайшло підтримку в інших країнах Карибського басейну, Австралії, Північної Америки, Азії, Європи та Організації Об'єднаних Націй. На сьогодні це свято відзначають у більш ніж 60 країнах світу.

День жіночого підприємництва

Щорічно 19 листопада відзначається День жіночого підприємництва. Вперше він пройшов у 2014 році в Нью-Йорку, а потім був підтриманий ООН і в наступні роки здобув популярність і в інших країнах світу.

Головна мета свята - привернення уваги до становища жінок у бізнесі, підтримка та розширення прав жінок-підприємниць і популяризація жіночого підприємництва.

Згідно з інтернет-джерелами, цей День заснувала американська письменниця і бізнесвумен Венді Даймонд, яка тривалий час працювала волонтеркою в Латинській Америці та брала участь у різноманітних благодійних проєктах, пов'язаних із допомогою жінкам із низьким рівнем доходу. Після повернення до США вона вирішила створити рух подібної спрямованості.

Всесвітній день туалету

У 2002 році громадськість уперше відзначила Всесвітній день туалету, який було проголошено 2001 року під час міжнародної конференції, присвяченої проблемам туалетів, яка проходила в Сінгапурі. До речі, місце проведення конференції було обрано невипадково: Сінгапур славиться бездоганною чистотою вбиралень.

Понад 200 делегатів з Азії, Європи та Північної Америки, які представляли 17 національних туалетних асоціацій, зустрілися, щоб обговорити нагальні проблеми і розглянути нові концепції розвитку туалетної справи. Результатом зустрічі стало утворення Всесвітньої туалетної організації, яка і стала ініціатором створення свята.

Ще цього дня:

1916 - Імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф I надав автономію Східній Галичині;

1919 - Сенат США проголосував проти ратифікації Версальського мирного договору, внаслідок чого США змушені були вийти з Ліги Націй;

1921 - Створено Укрмет - центральну метеорологічну службу України. День працівників гідрометеорологічної служби України;

1969 - Бразильський футболіст Пеле забив свій 1000-й гол на своєму 909-му матчі;

1989 - Із кладовища концтабору біля с. Кучино Пермської області Російської РСР, на Байковому цвинтарі Києва перепоховані тлінні останки членів Української Гельсінкської групи: Василя Стуса, Юрія Литвина, Олекси Тихого;

1997 - Розпочалася експедиція міжнародного екіпажу на борту американського космічного човника багаторазового використання "Колумбія", у якій разом із космонавтами зі США та Японії брав участь перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк;

2003 - Парламентські фракції "опозиційної четвірки" - Компартії, Соцпартії, блоку Юлії Тимошенко та блоку "Наша Україна" підписали Декларацію про спільні дії. У документі наголошується на необхідності проведення наступних парламентських виборів виключно на пропорційній основі, а також на необхідності здійснення політичної реформи;

2004 - У "Будинку з химерами" архітектора Владислава Городецького, що на вулиці Банковій у Києві, урочисто відкрили музейно-культурний центр "Шедеври мистецтва України";

2005 - Сенат США підтримав законопроєкт про скасування торговельних обмежень щодо України, відомих як поправка Джексона - Веніка;

2012 - В Україні набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс.

Церковне свято

Цього дня відзначається пам'ять святого Авдія - одного з дванадцяти малих біблійних пророків. Згідно з переказами, Авдій жив за часів першого розгрому Єврейського царства і обіймав посаду домоправителя при дворі ізраїльського царя Ахава. Незважаючи на розпусту, що панувала навколо, він вів благочестиве життя.

Коли почалися гоніння на служителів Бога, ініціатором яких стала дружина правителя Єзавель, Авдій почав допомагати їм. Так, він укрив у печерах сто служителів і носив їм їжу, поки вони ховалися від ворогів. Відомо, що Авдій, залишивши царську службу, став супутником пророка Іллі, скрізь слідував за ним і сам отримав дар пророцтва.

Іменини: Авдій, Адріан, Олександр, Валентин, Веніамін, Геннадій, Григорій, Денис, Дмитро, Іван, Ігнат, Іларіон, Костянтин, Леонід, Михайло, Петро, Семен, Сергій, Теодор, Тимофій, Федір, Яків, Ян.

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини