У Чернігові підвели підсумки акції “16 днів протидії гендерному насильству”
Підсумки проведення акції “16 днів протидії гендерному насильству” підведено на черговому засіданні прес-клубу “Ділове слово”, що відбулося в Чернігові.
“16 днів протидії гендерному насильству”
Про мету й заходи акції та проблему домашнього насильства в цілому розповіли учасникам та журналістам головний спеціаліст Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Велько та член президії обласної організації Спілки жінок України Катерина Кальницька.
За словами Юлії Велько, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і організація Спілки жінок України вже дванадцятий рік поспіль виступають активними організаторами й учасниками акції “16 днів протидії гендерному насильству” в регіоні. Вона з року в рік стає масштабнішою і має велику кількість прихильників, адже питання подолання гендерних стереотипів, відродження родинного затишку, встановлення миру та злагоди у сім’ях ніколи не втратять своєї актуальності.
Поширеним явищем залишається побутове насильство над жінками. Спеціалісти районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтери Спілки жінок України зустрічалися з жінками на підприємствах, у навчальних закладах. Деякі з учасниць акції на власному прикладі розповідали, як звільнилися від насильства, якого зазнавали. Ю. Велько навела типові приклади фактів домашнього насильства та шляхи успішного досвіду подолання цієї проблеми окремими сім’ями.
Загалом у рамках акції “16 днів протидії гендерному насильству” центрами СССДМ регіону організовано та проведено 288 тематичних зустрічей, тренінгів, відеолекторіїв з питань профілактики насильства в сім’ї, якими було охоплено 7339 осіб. Надано 911 індивідуальних та 837 групових консультацій особам, які потребували допомоги. Відбувся цикл тренінгових занять із питань жіночого лідерства, подолання гендерних стереотипів, якими було охоплено понад 200 осіб.
Катерина Кальницька зазначила, що, за даними УМВС України в області, лише за 9 місяців поточного року було зареєстровано понад 1500 звернень щодо домашнього насильства, однак і ця цифра не повною мірою відображає реальні масштаби проблеми. Вона також нагадала присутнім характерні ознаки насильства в сім’ї та перерахувала причини, що до нього призводять: економічні, соціальні, психологічні.
За її словами, на сьогодні перед органами влади та громадськими організаціями стоїть завдання не лише боротися з наслідками домашнього насильства та допомагати його жертвам, а й працювати безпосередньо з винуватцями. Однак для цього необхідним є щире прагнення з боку останніх змінити власну поведінку, якого можна досягти лише широкою інформаційно-просвітницькою роботою.
Останні новини Чернігівщини
Тепло сердець та черговий транш гуманітарної допомоги: на Чернігівщину завітали французькі волонтери 13:22
Днями до Чернігова прибула сорок друга двадцятитонна фура з гуманітарною допомогою, зібраною волонтерами із дружньої Франції.
Понад 3 мільйони гривень — на підтримку сімей з новонародженими у Чернігові 12:51
Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 105 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 3 135 000 гривень.
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві співмешканця 12:20
Поліцейські встановили, що між співмешканцями виник конфлікт під час спільного вживання алкогольних напоїв. У ході сварки 36-річна жінка ножем завдала потерпілому удар у груди, від якого чоловік помер на місті події.
У Чернігові створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб 11:49
10 листопада 2025 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердження Положення про неї.
Підбито проміжні підсумки реалізації Стратегії з безбар'єрності: Чернігівщина – у трійці лідерів 11:08
Наприкінці минулого тижня Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела у Бородянці виїзне засідання Ради безбар’єрності.