Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 17:05:13

У Чернігові підвели підсумки акції “16 днів протидії гендерному насильству”

19.12.2012   08:08

Підсумки проведення акції “16 днів протидії гендерному насильству” підведено на черговому засіданні прес-клубу “Ділове слово”, що відбулося в Чернігові.

“16 днів протидії гендерному насильству”

“16 днів протидії гендерному насильству”

Про мету й заходи акції та проблему домашнього насильства в цілому розповіли учасникам та журналістам головний спеціаліст Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Велько та член президії обласної організації Спілки жінок України Катерина Кальницька.

За словами Юлії Велько, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і організація Спілки жінок України вже дванадцятий рік поспіль виступають активними організаторами й учасниками акції “16 днів протидії гендерному насильству” в регіоні. Вона з року в рік стає масштабнішою і має велику кількість прихильників, адже питання подолання гендерних стереотипів, відродження родинного затишку, встановлення миру та злагоди у сім’ях ніколи не втратять своєї актуальності.

Поширеним явищем залишається побутове насильство над жінками. Спеціалісти районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтери Спілки жінок України зустрічалися з жінками на підприємствах, у навчальних закладах. Деякі з учасниць акції на власному прикладі розповідали, як звільнилися від насильства, якого зазнавали. Ю. Велько навела типові приклади фактів домашнього насильства та шляхи успішного досвіду подолання цієї проблеми окремими сім’ями.

Загалом у рамках акції “16 днів протидії гендерному насильству” центрами СССДМ регіону організовано та проведено 288 тематичних зустрічей, тренінгів, відеолекторіїв з питань профілактики насильства в сім’ї, якими було охоплено 7339 осіб. Надано 911 індивідуальних та 837 групових консультацій особам, які потребували допомоги. Відбувся цикл тренінгових занять із питань жіночого лідерства, подолання гендерних стереотипів, якими було охоплено понад 200 осіб.

Катерина Кальницька зазначила, що, за даними УМВС України в області, лише за 9 місяців поточного року було зареєстровано понад 1500 звернень щодо домашнього насильства, однак і ця цифра не повною мірою відображає реальні масштаби проблеми. Вона також нагадала присутнім характерні ознаки насильства в сім’ї та перерахувала причини, що до нього призводять: економічні, соціальні, психологічні.

За її словами, на сьогодні перед органами влади та громадськими організаціями стоїть завдання не лише боротися з наслідками домашнього насильства та допомагати його жертвам, а й працювати безпосередньо з винуватцями. Однак для цього необхідним є щире прагнення з боку останніх змінити власну поведінку, якого можна досягти лише широкою інформаційно-просвітницькою роботою.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини