Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 червня, 21:43:09

Латвійські партнери вкотре наголошують: Чернігівщина не залишиться без підтримки

09.11.2023   09:28Агенцiя

Доказ цьому – сьогоднішній черговий візит представників Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки та її Посольства до області.

Багато вже зроблено: Латвія долучилася до відновлення декількох соціальних об’єктів, надала матеріали для відбудови будинків у Ягідному, передає гуманітарну допомогу та модульні будинки, а діти Чернігівщини їздили до Латвії на оздоровлення.

Співпраця триватиме і в наступному році.

Отож у фокусі сьогоднішньої зустрічі, яка відбулася в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, – плани та перспективи співробітництва на 2024 рік.

    «Надзвичайно вдячні латвійським партнерам за допомогу. Завдяки вам жителі Чернігівщини повертаються до нормального життя, наскільки це можливо під час повномасштабної війни», – наголосив Костянтин Мегем, перший заступник начальника ОВА.

    «Зараз ми готуємося до важкої зими, адже ворог може знову завдавати ударів по критичній інфраструктурі. Тому гостро стоїть питання забезпечення генераторами. Також в пріоритеті –  автобуси і модульні будинки».

Крістапс Брусбардіс, директор Департаменту економічних відносин та політики розвитку співробітництва Міністерства закордонних справ Латвії запевнив, що співпраця продовжиться.

    «Чернігівщина – залишається пріоритетним регіоном для нашої країни. Хоча бюджет допомоги на наступний рік ще обговорюється, плануємо виділити на відбудову області близько п’яти мільйонів євро».

Серед тем, які наразі розглядає латвійська сторона, — надання генераторів, варіанти подальшого партнерства у відновленні регіону (напряму з ОВА чи у співпраці з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), а також організація тренінгів з підготовки спеціалістів, задіяних у плануванні відбудови регіону.

Щодо механізмів співробітництва — вони ще будуть обговорюватися.

    «Але позиція ОВА – краще співпрацювати напряму», – наголосив Костянтин Мегем та виніс на обговорення декілька об’єктів, що потребують допомоги іноземних партнерів.

Серед них – будівля по вул. В’ячеслава Чорновола, де планується створити сучасний реабілітаційний центр. Наразі проходить підготовка до проведення процедури закупівлі з його проєктування.

    «Задум масштабний як за концепцією, так і за залученням коштів на його створення. Були б раді допомозі, наприклад, в наповненні центру необхідним сучасним обладнанням», – наголосив перший заступник.

Допомоги потребує і дитяча обласна лікарня, зокрема в облаштуванні там потужного протирадіаційного укриття, де можна буде не тільки розмістити всіх маленьких пацієнтів, але й проводити операції.

    «Ще один потенційний проєкт, який планують втілити в життя –  інфекційне відділення обласної лікарні на території колишнього тубдиспансеру. Його планували тут ще до війни, навіть було закуплено обладнання. Але будівля значно постраждала через обстріли. Зараз пацієнти з інфекційними захворюваннями знаходяться в обласній лікарні, але таке відділення має бути відокремленим територіально», – наголосив Костянтин Мегем.

Крістапс Брусбардіс висловив зацікавленість даними проєктами та запропонував ще одну доречну та корисну практику:

    «Наші університети працюють за короткостроковими програмами, де проводять тренінги для представників країн, які не є учасниками ЄС, про роботу в різних його сферах. Представників Чернігівщини також можемо долучити до них».

Мадара Сіліня, заступниця Посла з питань реформ та реконструкції, Другий секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні порушила питання відбудови бізнесу: як розвивається, працює, перспективи та проблеми.

    «Бізнес відновився, але не на повну потужність. Підприємства зазнали значних пошкоджень, порушена логістика, проблеми з реалізацією продукції. Чернігівщина – аграрна область, але основна проблема – відсутність ринків збуту як готової, так і вже переробленої продукції. Необхідна кооперація для виходу на європейські ринки. Бізнес відкритий до діалогу і готовий співпрацювати з підприємництвом Латвії», – зауважив Костянтин Мегем і додав, що засміченість регіону вибухонебезпечними предметами (близько 350 тисяч гектарів) також сповільнює роботу аграріїв. Тому доречною буде допомога і в засобах розмінування.

Зустріч відбулася в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва — ініціативи Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини