Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 11 лютого, 03:31:09

Тренінг з протипожежної безпеки та домедичної допомоги пройшов у Прилуках

08.11.2023   10:40Агенцiя

Основне призначення споруд цивільного захисту – укриття та захист людей від небезпек під час повітряних тривог або в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Однак,  для виконання цієї функції в повному обсязі потрібен своєчасний догляд за станом приміщень, справністю обладнання та комунікацій, наявністю достатніх запасів води та медзасобів. А відповідальний персонал володіє знаннями, як діяти у випадках пошкодження укриття або пожежі, як вивести людей з приміщення споруди та надати першу допомогу постраждалим.

За умов воєнного стану ці вміння та навички необхідні кожному. І саме про них йшлося під час тренінгу «Використання первинних засобів безпеки на об'єктах цивільного захисту населення», що відбувся у Прилуцькій міській раді 3 листопада 2023 р. Навчання для 29 фахівців/фахівчинь комунальних та бюджетних установ міста Прилуки, відповідальних за споруди цивільного захисту,  провів Сіверський інститут регіональних досліджень в рамках проєкту «Локації безпеки для цивільного населення Прилуцької громади Чернігівської області» за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування” (URRF), яку втілює IREX  за підтримки Державного департаменту США.

З вітальним словом до присутніх звернулася спеціалістка проєктів програми Український фонд швидкого реагування IREX (надалі ‒ URRF) Віра Мартинюк, яка розповіла про мету діяльності програми, підтримку громад, зокрема деокупованих територій, надання допомоги підрозділам ДСНС,  лікарям, ВПО, кризову психологічну підтримку для ветеранів та ветеранок, і цивільних, які постраждали від бойових дій. А також про гранти URRF громадським організаціям для впровадження проєктів, спрямованих на боротьбу з наслідками війни.

Експерт заходу, викладач Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій Олексій Моргун ознайомив учасників та учасниць тренінгу з прикладами надзвичайних ситуацій, які виникали за останні п’ять років на території Чернігівської області. У форматі дискусії учасники тренінгу охарактеризували захисні споруди комунальних установ міста та проаналізували надзвичайні ситуації, що можуть загрожувати цим об’єктам.

Фахівці та фахівчині відпрацювали дії у разі пожежі, задимлення в укритті, користування порошковим та вуглекислотним вогнегасниками. Неабияке зацікавлення викликав інструктаж з домедичної допомоги. Присутні навчилися, як правильно здійснювати травмоогляд постраждалого, серцево-легеневу реанімацію та контролювати критичну кровотечу. Зокрема, вони потренувалися накладати турнікет, джгут або ж як використати для цього підручні засоби. Також відпрацювали техніку накладання різних видів пов'язок та стабілізаційних шин у випадку переломів.

«Локації безпеки попри своє розміщення та призначення теж є вразливими спорудами. Наприклад, повені, зливи, пожежі в будівлі тощо. Тому важливий догляд не лише за самим укриттям, а й прилеглою територією, водовідводами, вентиляцією, своєчасне прибирання аварійних зелених насаджень. Також необхідне чітке визначення відповідальності та дотримання правил безпеки при проведенні ремонтних та монтажних робіт на об’єктах цивільного захисту», – наголосив тренер.

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Локації безпеки для цивільного населення Прилуцької громади Чернігівської області» , що імплементується за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування”, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США, серед іншого закуплено обладнання для 23 споруд цивільного захисту м. Прилуки.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії

В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50

9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.

У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби

У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби 14:47

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованого злочинного угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від мобілізації

Надзвичайні події в області за останню добу 11:43

Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок надзвичайної ситуації та небезпечних подій загинули 4 особи.

У 2025 році ПРООН допомогла Чернігівщині розчистити майже 14 тисяч тонн завалів 11:42

У минулому році розчистити майже 14 тисяч тонн завалів допомогла Чернігівщині Програма розвитку ООН (ПРООН). Організація за фінансування Уряду Японії провела демонтаж пошкоджених будівель, розчищення територій і сортування відходів у трьох громадах області. Зокрема, було охоплено 57 локацій в Чернігівській, Іванівській та Куликівській ТГ. При цьому демонтовано 46 будівель і розчищено 11 громадських просторів.

10 лютого: цей день в Україні і світі

10 лютого: цей день в Україні і світі 08:48

День 1448 Російська агресія - Day 1448 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини