Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 19:36:40

Про нагальні питання медичної галузі в області у полілозі: НСЗУ – ОВА – громади

27.09.2023   15:19Агенцiя

«Програма медичних гарантій реагує на виклики війни. Про це свідчать пакети послуг, додані Національною службою здоров’я України наприкінці минулого року», – зауважила голова НСЗУ Наталія Гусак під час сьогоднішньої зустрічі із головами ТГ області – власниками закладів охорони здоров’я області.

Серед учасників зібрання – начальник ОВА В'ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко, заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк, начальник Управління охорони здоров’я ОВА Андрій Лінник та директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Очільниця НСЗУ детально розповіла про супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги. Для надання відповідних послуг вже законтрактовано 30 закладів охорони здоров’я регіону. Цьогоріч на Чернігівщині служба оплатила послуги реабілатації на понад 56 мільйонів гривень. Це не фізіотерапевтичні кабінети зі спеціальним обладнанням, як багато хто собі уявляє, а робота мультидисциплінарної команди у складі різнопрофільних фахівців, зокрема психологів та психіатрів.

На сьогодні в області такі команди, як зазначив Андрій Лінник, працюють у 17 закладах охорони здоров’я, 9 з яких законтрактовані за пакетом стаціонарної реабілітаційної допомоги, 8 – амбулаторної. Звісно, є потреба у розширенні мережі, враховуючи війну та збільшення на цьому фоні рівня серцево-судинних захворювань та інсультів. Не вистачає й спеціалістів, навчання яких вже організовано в Чернігівській політехніці.

Крім того, за словами Жанни Шерстюк, в області впроваджуватиметься алгоритм міжвідомчої співпраці закладів охорони здоров’я, соціального захисту та освіти, щоб започаткувати системну модель комунікації для надання реабілітаційних послуг у сфері ментального здоров’я.

    «До речі, лише 6% людей проходять реабілітацію після інсульту, тому важливо розвивати і цю послугу. До того ж, гострою темою є небажання медиків використовувати тромболітичні засоби при лікування хвороби», - наголосила  Наталія Гусак.

У конструктивному діалозі з головами ТГ обговорили і інші питання медичної галузі. Присутніх цікавило функціонування мобільних аптечних пунктів, які курсуватимуть з жовтня по Прилуцькому району; а також можливість отримати медичні препарати за програмою «Доступні ліки» родичам або знайомим пацієнта, якщо в нього немає такої можливості.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністраці

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації 15:48

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 15:14

Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід.

Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами 15:12

Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами.

29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» 15:07

Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу.

Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня 15:05

Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня.