Чернігів — місто сильних і сміливих людей. Рятувальникам вручили медалі «За оборону Чернігова»
46 рятувальникам та рятувальницям сьогодні, 15 вересня, в.о. міського голови Олександр Ломако вручив відзнаки «За оборону Чернігова».
Протягом активних бойових дій на території Чернігівщини у 2022 році ці надзвичайники працювали у місті: ліквідовували наслідки ворожих обстрілів, розбирали завали і рятували життя чернігівців.
Медалі вручалися напередодні їх професійного свята, яке відзначається 17 вересня, та Дня міста, 21 вересня.
— Це місто сильних і сміливих людей. Своєю працею в лютому-березні 2022-го, 19 серпня 2023-го після «прильоту» ракети по центру міста і в інших випадках, які вимагають особистого ризику, сміливості та рішучості, працівники ДСНС проявили саме ті якості, які, для мене особисто, є проявом справжнього патріотизму. Патріотизм — це дії, а любов до рідного міста — теж дія.
Від імені громади міста хотілося б сказати за це слова вдячності кожному і кожній з вас та вручити медаль, запроваджену спеціально для всіх, хто залишався тоді у місті і робив все, щоб воно вистояло, — звернувся до рятувальників під час нагородження Олександр Ломако.
Медаль «За оборону Чернігова» — відзнака територіальної громади міста для військових і цивільних за їх вклад у захист Чернігова протягом лютого-березня 2022 року.
— Я переконаний, які б у вас не були в кар'єрі до чи будуть далі нагороди, ця медаль буде найважливішою для вас відзнакою. Громада пишається вами. Дякуємо за те, що ми змогли разом вистояти і зберегти наш Чернігів українським. Ми обов'язково його відбудуємо і після Перемоги, я впевнений, він буде ще кращим, ніж навіть до 24 лютого. Це наша спільна відповідальність перед найкращим містом на землі, де живуть сміливі і героїчні люди, — зазначив в.о. міського голови.
Також Олександр Ломако передав начальнику Головного управління ДСНС України у Чернігівській області Роману Гордовому сертифікат на 500 тис. грн для вирішення питань матеріально-технічного забезпечення першого державного пожежно-рятувального загону.
— Дякую за ту високу оцінку, яку надали роботі нашої служби. Коли наше місто постійно обстрілювалося, наша служба, я вважаю, достойно виконувала покладені на неї завдання. Особовий склад це робив з постійним ризиком для свого життя. Ця вдячність міста і людей — найвища оцінка роботи, яка може бути, — сказав начальник Головного управління ДСНС України у Чернігівській області Роман Гордовий.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.