Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 19:38:16

У Чернігові розказали про безкоштовну послугу раннього втручання

15.09.2023   12:48Агенцiя

9 вересня у хабі «МедіаБаза. Чернігів» відбулася пресконференція «Послуга раннього втручання в Україні та у вашому місті» на тему допомоги сім’ям, які виховують дітей віком до чотирьох років із порушеннями розвитку або з ризиком їх виникнення. Пресконференцію проводили одночасно у шістьох містах України.

Спікеркою заходу стала Світлана Чорна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради. Крім неї у заході брали участь представники команди раннього втручання центру «Відродження»: фізичний терапевт Наталя Смирнова, практичний психолог Ольга Кравчук, асистент ерготерапевта Олександр Євтушенко, які цьогоріч пройшли 8-ми місячне навчання з надання послуги раннього втручання в межах проекту за підтримки ЮНІСЕФ командою національних тренерів з Харкова та Львова.
Обговорювались питання щодо важливості та ефективності інвестування у раннє дитинство: чому важливе раннє виявлення порушень розвитку у дітей і залучення батьків для скринінгу розвитку дитини?
Про необхідність забезпечення безперервності послуг для сімей та дітей. Про досвід і перспективи розвитку раннього втручання.
Послуга раннього втручання – це раннє виявлення командою спеціалістів різного профілю проблем зі здоров’ям та розвитком дитини, вчасне й оперативне надання їй допомоги, що дозволяє знизити інвалідизацію дитини в майбутньому. Послуга поєднує медичну, психологічну, соціальну, освітню допомогу та надається дітям перших років життя.
27-річний досвід роботи з дітьми раннього віку в Центрі «Відродження» доводить ефективність і необхідність раннього виявлення та ранньої допомоги сім’ям з дітьми, які народилися з порушеннями розвитку або мають ризик їх виникнення. Впровадження комплексної послуги раннього втручання допомагає запобігти інвалідизації, 70% з них успішно адаптуються до вимог дитячого дошкільного закладу, та інституціоналізації дітей. Ця послуга враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками.
Програма раннього втручання здійснює:
– супровід сімей, які виховують малюка з порушенням розвитку або ризиком їх виникнення;
– підтримку родини в подоланні кризи;
– покращення взаємодії дитини з членами родини та соціумом.
Отримати допомогу можуть:
– сім’ї з дітьми, які мають певний діагноз, який супроводжується затримками розвитку дитини;
– сім’ї з дітьми, у яких є ризик появи затримки у розвитку внаслідок певних біологічних чи соціальних чинників;
– сім’ї, де батьки мають сумніви та хвилювання щодо розвитку своєї дитини, її взаємодії з іншими людьми.
На жаль, іноді батьки просто не знають, що є така послуга, і тим більше – як і куди звертатись, щоб її отримати. І ми втрачаємо найцінніші місяці можливої допомоги дитині.
Ми повинні виявити кожну родину, яка може потребувати цієї послуги, дійти до неї, оцінити потреби та запропонувати допомогу.
Наразі, дуже гострим є питання надання допомоги дітям із сімей, які отримали будь-який травматичний досвід, особливо під час військової агресії в Україні з боку росії.
Відтак, широке інформування родин про можливості, які їм та дітям надає раннє втручання, є важливим завданням для державних органів та закладів. Інформація про послугу має розміщуватись у жіночих
консультаціях, пологових будинках, амбулаторіях, входити до програм відповідального батьківства та післяпологового інструктажу.

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини