Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 лютого, 16:58:55

Чернігівські журналісти здобули навички спілкування з людьми, як іпостраждали у результаті війни

28.08.2023   14:24Агенцiя

Цієї суботи, 26 серпня, у хабі «МедіаБаза. Чернігів» пройшов тренінг «Чутлива журналістика: як працювати із постраждалими в наслідок війни».

Психологиня Ірина Лісовецька розказала чернігівським медійникам, як людина реагує на стресові ситуації і як спілкуватися із тими, хто постраждав від воєнних дій.
«Як би ми не хотіли забути, війна стала травматичним стресом. Ми не будемо такими, як раніше»,- зазначила спікерка.
За словами Ірини Лісовецької, під час інтерв’ювання людини, яка пережила травматичний досвід війни, головне не тиснути, не дивитися постійно на годинник» і дати людині більше часу на формулювання думки. Адже, коли з’являються тригерні запитання, герой інтерв’ю буде повільно думати, згадувати всі ці події і повертатися у стан стресу. У такому випадку необхідно взяти паузу, дати людині можливість пригадати.
Окрім того, психологиня порадила використовувати прийоми активного слухання під час інтерв’ювання постраждалих внаслідок війни, адже це дає зрозуміти герою, що вам цікаво все, що він розповідає і це важливо. Також, дуже важливо ставити легкі і зрозумілі питання, уточнювати. У випадку сильного поглинання у стрес людини, можна ненадовго перевести тему.
У той же час, за словами Лісовецької, потрібно бути дуже обережними у виборі фраз. До прикладу, дитині, яка втратила батька на війні, не можна говорити, що він захищав саме дитину і її майбутнє,адже це може викликати відчуття провини за смерть батька.
Ірина Лісовецька також зазначила, що для інтерв’ю із постраждалим, обов’язково потрібно дотримуватися дрес-коду: простий одяг, не можна вдягати міні-спідницю, одяг не має просвічуватися, під забороною також яскраві помада і нігті та агресивні парфуми.
В свою чергу, присутні на заході журналісти, поділилися своїм досвідом спілкування з людьми, які постраждали у результаті війни. Тож, колеги зможуть використовувати поради й одне одного вже на практиці.
Нагадаємо, що хаб «МедіаБаза. Чернігів» - безпечне місце для роботи журналістів. Також, тут проходять різноманітні тренінги та навчання і є можливість взяти в оренду засоби захисту.


 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 10:00

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

26 лютого: цей день в Україні і світі

26 лютого: цей день в Україні і світі 08:59

День 1464 Російська агресія - Day 1464 Russian aggression

Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44

Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.

П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13

Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.

На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22

Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини