Ведеться робота над встановленням у Чернігові автоматизованої системи централізованого оповіщення
Вчора на засіданні виконавчого комітету міської ради погоджено робочий проєкт створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну».
24 серпня, під час міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в.о. міського голови Олександр Ломако дав доручення управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення підготувати відповідний проєкт рішення і винести на розгляд виконкому, що, власне, сьогодні і було зроблено.
— Зараз партнери нам прислали робочий проєкт. Відповідно до Постанови Кабміну він вимагає погодження з органами місцевого самоврядування та ДСНС. Для того, щоб рухатися далі, нам потрібно рішення виконкому. Партнери нам повідомляють, що як тільки вони погодять це питання і з ДСНС, перейдуть до монтажу, — повідомив начальник профільного управління Олег Шамрук.
Нова система довзолить підвищити рівень безпеки населення і захищеності територій під час загроз або надзвичайних ситуацій. А також автоматизувати процеси оперативного доведення до чергових та аварійно-рятувальних служб, підприємств, установ, організацій та населення сигналів і повідомлень про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру, постійного інформування їх про обстановку, що склалася у зоні можливого ураження.
— Наші міжнародні партнери надають допомогу у вигляді модернізації системи оповіщення. Ми з бюджету на це не витрачаємо кошти, — зазначив під час засідання Олександр Ломако.
Як повідомлялося раніше, система включатиме 12 пунктів на території міста, які вмикатимуться централізовано і покриватимуть всю територію Чернігова. Знаходиметься вона на балансі міста.
Довідково. У Чернігівській області функціонує регіональна автоматизована система централізованого оповіщення. Відповідальність за її роботу покладена на Департамент цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА. Діюча система має критичний стан технічного забезпечення, зокрема: більше ніж втричі перевищені терміни її експлуатації, технології обробки і передачі інформації морально застаріли, неможливо використовувати на окремих ділянках застарілої апаратури оповіщення, яка працює за аналоговим принципом, у зв'язку з упровадженням сучасних цифрових телекомунікаційних систем, відсутністю технічної можливості доведення сигналів та повідомлень до осіб з інвалідністю тощо. Таким чином, існуюча система оповіщення неспроможна в повному обсязі забезпечити виконання покладених на неї завдань.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Головне фото ілюстративне з мережі Інтернет
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.