Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 03:20:16

Жителям області нараховано понад 30 млн грн компенсації в межах програми «єВідновлення»

24.08.2023   10:24Агенцiя

В Україні, Чернігівській області зокрема, триває реалізація державної програми «єВідновлення» щодо надання компенсацій громадянам, чия оселя була пошкоджена чи знищена через війну.

На сьогодні в області зафіксовано понад 10 тисяч пошкоджень житлового сектора. Щодо пошкодженого майна подано 2170 заяв, із них у роботі комісій, створених у громадах, – 1200. Загальна сума компенсації, нарахованої громадянам на банківські рахунки, перевищила 30 мільйонів гривень (майже 300 заяв). Про це повідомив під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

    «Громади постійно опрацьовують отримані заявки від місцевого населення, організовують роботу комісій, які здійснюють їх розгляд та формування чек-листів. Водночас не всі громади подали заявки по тій кількості попередньо зафіксованих пошкоджень об’єктів. У цьому процесі допомагатимемо громадянам спільно з громадськими організаціями», – розповів Сергій Куреня.

Щодо компенсації за знищені об’єкти: зараз громадяни можуть подати відповідні заявки, щоб отримати житловий сертифікат для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках.

    «Компенсації за повністю знищене житло у вигляді грошових коштів на електронні рахунки надаватимуться дещо пізніше. Тобто зараз – житлові сертифікати, грошові компенсації на відбудову – згодом», – наголосив Сергій Куреня.

     Правову допомогу жителям області по програмі «єВідновлення» надає ГО «Український Голос Громад». А це, за словами голови організації Руслана Марченка, безкоштовні юридичні консультації з питань подання інформаційного повідомлення, заявки на отримання компенсації, відкриття рахунків та повний супровід для тих, хто цього потребує (оформлення нотаріальної згоди, супровід по ЦНАПу тощо). Знайти ГО можна у Чернігові за адресою: вул. Шевченка, 15.

    Подібні послуги громадяни можуть отримати від благодійної організації «БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез». Як зазначив представник Фонду Дмитро Науменко, програма «єВідновлення» – один із напрямів роботи. Приміром, у багатьох людей виникають труднощі саме з документами на право власності, особливо у сільській місцевості. Тож, щоб подати заявку на компенсацію, треба врегулювати низку правових питань. Плюс багато випадків, коли документи потрібно відновити.

    Консультують громадян і надають різного роду правові послуги й у БФ «Право на захист». Тут щодо отримання компенсації за знищене житло розробили спеціальні інформаційні брошури. Звернутися можна за адресами у Чернігові: вул. П'ятницька, 49 і вул. Чорновола, 10, а також зателефонувати за номерами: (099) / (068) / (063) -507-50-90 – юридична підтримка й (093)-700-22-20 – психологічна. За словами представниці цієї правозахисної організації Олени Приходько, є й мобільні бригади, які функціонують на території всієї Чернігівської області. Тобто, отримавши запит від громади, на місце виїжджають фахівці. Крім того, на даному етапі здійснюється безкоштовний супровід декількох судових справ. До прикладу: щодо втрачених документів, набуття спадщини, встановлення факту смерті та визнання особи безвісти зниклою.

Нагадаємо алгоритм дій у випадку пошкодженого житла

    Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно (через Дію, ЦНАП чи нотаріуса).
    Відкрити в одному з банків-партнерів програми «єВідновлення» картковий рахунок (онлайн – через застосунок банку, офлайн – безпосередньо у відділенні банку).
    Подати заявку в Дії (звертаємо увагу, що максимальний розмір виплати за пошкоджене майно становить 200 тис. грн).
    Дочекатися огляду майна місцевою комісією, яка складе відповідний акт та встановить суму компенсації (чек-лист).

Для отримання житлового сертифіката – такий же алгоритм, за винятком відкриття рахунку. На підставі рішення комісії система згенерує сертифікат, який можна буде використати впродовж п’яти років з моменту отримання.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини