Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 12:41:41

Мобільні медичні бригади побували на Прилуччині та Сосниччині

22.08.2023   10:21Агенцiя

Спеціалісти Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України разом з вузькопрофільними лікарями виїздили цього місяця у віддалені громади Чернігівщини, щоб провести ранню діагностику захворювань та проконсультувати місцевих жителів.

Одна із локацій – селище Парафіївка, де нині проживають близько 2 400 громадян. Завітали й жителі навколишніх населених пунктів – Іванниці, Южного, Мартинівки, Тростянця, Бережівки. Прийом пацієнтів лікарі проводили у місцевій амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Так, упродовж дня лікар-кардіолог проконсультував 75 чоловіків і жінок, невропатолог – 41 пацієнта, офтальмолог обстежив 53 громадян, педіатр оглянув 27 діток, отоларинголог – 39 жителів громади. Крім того, ЕКГ пройшли 72 пацієнта, 75 людям виміряно артеріальний тиск, 44 особам визначено ВІЛ-статус та обстежено на предмет виявлення гепатитів, 42 особам виміряно рівень цукру у крові, профілактичні щеплення отримали 7 дітей.

Також спеціалісти Прилуцького МРВ дослідили 18 зразків води від громадян. У двох зразках виявлено перевищення рівня нітратів. Зі свого боку, співробітники Ічнянського відділення Прилуцького МРВ провели масово-роз’яснювальну роботу щодо запобігання загостренням хронічних захворювань, необхідності щеплень проти вакцинокерованих інфекцій.
Відвідала мобільна бригада і Сосницьку громаду. Прийом проводився у Сосницькому центрі ПМСД та Сосницькій лікарні. Зверталися як місцеві жителі, так і з прилеглих сіл – Загребелля, Масалаївки, Малого Устя, Лавів, Волинки, Киріївки, Пекаріва.

Протягом дня лікар-кардіолог надав консультації та обстежив 44 пацієнти, отоларинголог – 27, офтальмолог – 28, хірург-онколог – 19, психіатр – 12, проктолог – 12, пульмонолог – 18, гастроентеролог – 19, нефролог – 15, ендокринолог – 43, спеціалісти з надання психологічної допомоги поспілкувалися із п’ятьма  особами, зокрема з двома дітьми, ЕКГ пройшли  33 пацієнти, 201 людина дізналася про свій артеріальний тиск, 4 – про ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів. А ще 25 чоловіків та жінок виміряли рівень цукру у крові, 3 дітям проведено профілактичні щеплення.

Всім пацієнтам надано консультації та скореговано алгоритми лікування хронічних захворювань.

Крім того, досліджено 50 зразків води від громадян (у 2 зразках із Загребелля виявлено перевищення по вмісту нітратів). Людей попередили про небезпеку використання такої води, зокрема для немовлят.

Нагадаємо, що профілактичні виїзди проводить Управління охорони здоров’я ОВА спільно з обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України.


За інформацією Чернігівського обласного центру
 контролю та профілактики хвороб МОЗ України

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.