Мобільні медичні бригади побували на Прилуччині та Сосниччині
Спеціалісти Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України разом з вузькопрофільними лікарями виїздили цього місяця у віддалені громади Чернігівщини, щоб провести ранню діагностику захворювань та проконсультувати місцевих жителів.
Одна із локацій – селище Парафіївка, де нині проживають близько 2 400 громадян. Завітали й жителі навколишніх населених пунктів – Іванниці, Южного, Мартинівки, Тростянця, Бережівки. Прийом пацієнтів лікарі проводили у місцевій амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Так, упродовж дня лікар-кардіолог проконсультував 75 чоловіків і жінок, невропатолог – 41 пацієнта, офтальмолог обстежив 53 громадян, педіатр оглянув 27 діток, отоларинголог – 39 жителів громади. Крім того, ЕКГ пройшли 72 пацієнта, 75 людям виміряно артеріальний тиск, 44 особам визначено ВІЛ-статус та обстежено на предмет виявлення гепатитів, 42 особам виміряно рівень цукру у крові, профілактичні щеплення отримали 7 дітей.
Також спеціалісти Прилуцького МРВ дослідили 18 зразків води від громадян. У двох зразках виявлено перевищення рівня нітратів. Зі свого боку, співробітники Ічнянського відділення Прилуцького МРВ провели масово-роз’яснювальну роботу щодо запобігання загостренням хронічних захворювань, необхідності щеплень проти вакцинокерованих інфекцій.
Відвідала мобільна бригада і Сосницьку громаду. Прийом проводився у Сосницькому центрі ПМСД та Сосницькій лікарні. Зверталися як місцеві жителі, так і з прилеглих сіл – Загребелля, Масалаївки, Малого Устя, Лавів, Волинки, Киріївки, Пекаріва.
Протягом дня лікар-кардіолог надав консультації та обстежив 44 пацієнти, отоларинголог – 27, офтальмолог – 28, хірург-онколог – 19, психіатр – 12, проктолог – 12, пульмонолог – 18, гастроентеролог – 19, нефролог – 15, ендокринолог – 43, спеціалісти з надання психологічної допомоги поспілкувалися із п’ятьма особами, зокрема з двома дітьми, ЕКГ пройшли 33 пацієнти, 201 людина дізналася про свій артеріальний тиск, 4 – про ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів. А ще 25 чоловіків та жінок виміряли рівень цукру у крові, 3 дітям проведено профілактичні щеплення.
Всім пацієнтам надано консультації та скореговано алгоритми лікування хронічних захворювань.
Крім того, досліджено 50 зразків води від громадян (у 2 зразках із Загребелля виявлено перевищення по вмісту нітратів). Людей попередили про небезпеку використання такої води, зокрема для немовлят.
Нагадаємо, що профілактичні виїзди проводить Управління охорони здоров’я ОВА спільно з обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
За інформацією Чернігівського обласного центру
контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.