За клопотанням прокурорів арештовано земельні ділянки, які входять до пам’ятки археології місцевого значення поселення «Ялівщина»
За клопотанням прокурора Чернігівської окружної прокуратури, якою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного проведення земляних робіт на об'єкті археологічної спадщини (ч. 1 ст. 298 КК України) ухвалою слідчого судді Деснянського районного суду накладено арешт на земельні ділянки, які входять до пам’ятки археології місцевого значення – поселення «Ялівщина».
За даними слідства, на 22 земельних ділянках, загальною площею понад 3 га, які передавалися громадянам у власність в порядку паювання для ведення особистого селянського господарства, що входять до пам’ятки археології місцевого значення поселення «Ялівщина», на початку серпня 2023 року із залученням важкої спецтехніки проведено роботи щодо корчування дерев та іншої рослинності.
Як результат, внаслідок земляних робіт допущено зняття, а місцями і повне знищення стародавнього культурного шару та археологічних об’єктів.
За вказаними фактами Чернігівською окружною прокуратурою 01.08.2023 розпочато кримінальне провадження, що розслідується слідчими Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області та проведено ряд невідкладних слідчих дій.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).