Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 11:54:57

Очищення міського простору Чернігова від символіки російської імперської політики

18.08.2023   10:53Агенцiя

27 липня 2023 року набув чинності Закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який визначив правові засади засудження російської імперської політики в Україні, заборони пропаганди її символіки та встановив порядок ліквідації символіки російської імперської політики.

У зв'язку зі змінами у чинному законодавстві та перерозподілом повноважень між гілками влади, а також з метою фінансового забезпечення задач визначених цим Законом, виникла потреба в актуалізації заходів «Міської цільової програми з охорони та збереження пам'яток культурної спадщини м. Чернігова на 2022-2026 роки». Відповідні зміни та доповнення погоджені на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 17 серпня.

Відповідно до норм Закону у місцевих рад є шість місяців, щоб вилучити з публічного простору назви та пам’ятники, присвячені російським імперським діячам та географічним об’єктам країни-агресора.

Формування відповідних переліків пам'ятників, пам'ятних знаків та інших об'єктів культурної спадщини здійснюватиметься на підставі моніторингу та рекомендацій профільної Робочої групи, а також на підставі відповідних рішень  виконавчого комітету міськради.

    — Візьміть час для формування комісії, залучіть до її складу максимальну кількість громадськості. Треба розсудливо до цього підійти і проявити мудрість в цьому питанні, — зауважив під час розгляду цього питання в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Тобто, на виконання статей 5 та 8 вищезгаданого Закону України Чернігівська міська рада протягом шести місяців з дати набуття ним чинності має забезпечити демонтаж (перенесення) заборонених  об`єктів, що потребує доповнення відповідної міської Програми заходами та передбаченням додаткового фінансування за рахунок коштів міського бюджету.Пресслужба Чернігівської міської ради

Головне фото з мережі Інтернет

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.