Вилучили тютюнової продукції на 2,5 млн грн: на Чернігівщині поліцейські викрили підпільне виробництво підакцизних товарів
Під час обшуків у фігуранта вилучили 3,5 тонни тютюну та понад 15 000 цигарок. Зловмиснику може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна.
Оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області спільно зі слідчими Новгород-Сіверського відділу поліції задокументували протиправну діяльність 54-річного місцевого мешканця, який налагодив виготовлення та збут фальсифікованих тютюнових виробів на території міста Новгород-Сіверського. Чоловік закуповував у значних обʼємах сировину для нелегального виготовлення підакцизних товарів, «кущовим методом» виготовляв цигарки, а потім збував їх через торгові точки на місцевому базарі.

Правоохоронці провели 4 обшуки у складських приміщеннях, а також за місцем проживання та транспортному засобі фігуранта. У ході заходів вилучили 170 мішків тютюну вагою близько 3,5 тонн, більше ніж 15 000 цигарок та понад 16 000 цигаркових гільз, папір для самокруток, банківські карти, грошові кошти та автомобіль. Загальна вартість вилученої продукції та сировини становить понад 2,5 млн грн.
Наразі фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна, з вилученням та знищенням незаконно виробленої або придбаної продукції, обладнання для її виготовлення.
Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до вчинення зазначених протиправних дій. Заходи з документування та припинення злочинної діяльності проводилися під процесуальним керівництвом Новгород-Сіверської окружної прокуратури.
Поліція Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36
У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.
На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.
17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.