Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 02:57:17

Плануючи поїздку за кордон з дітьми – ретельно підготуйтесь!

14.12.2012   13:34

З початку 2012 року в пунктах пропуску на ділянці Чернігівського прикордонного загону, у зв’язку з відсутністю документів на право перетину державного кордону, було відмовлено у пропуску на виїзд з країни 320 неповнолітнім українцям. З початку 2012 року в пунктах пропуску на ділянці Чернігівського прикордонного загону, у зв’язку з відсутністю документів на право перетину державного кордону, було відмовлено у пропуску на виїзд з країни 320 неповнолітнім українцям.

Основними причинами відмови були відсутність доручення від батьків, або одного з батьків, недійсність або відсутність документів, які дозволяють перетин кордону неповнолітнім дитям, а саме відсутність проїзного документу дитини або свідоцтва про народження дитини, фото дітей в документах батьків, а також, закінчення терміну дії паспорта або технічна несправність документа.

Відповідно до чинного законодавства України неповнолітні громадяни України можуть виїжджати з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків для закордонних поїздок, вклеюються фотокартки дітей, з набуття ними 5- річного віку.

Крім того, відповідно до правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд за межі України неповнолітніх громадян України здійснюється:

за нотаріально посвідченою згодою батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі;

без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин України, що не досяг 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном;
у разі пред’явлення документів або їх нотаріально посвідчених копій:
свідоцтва про смерть другого з батьків;
рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Просимо також звернути увагу на особливості виїзду дітей – громадян України до Російської Федерації. Діти, громадяни України, до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження. До Республіки Білорусь діти, громадяни України, можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон батьків, у який вони вписані.

Більш детально ознайомитися з інформацією щодо перетинання українського кордону, можна на веб-сайті прикордонного відомства www.dpsu.gov.ua.

В разі виявлення можливих шахрайських дій будь-яких осіб, щодо збору коштів за “прискорене проходження прикордонного контролю” з пасажирів автобусів – не зволікайте, повідомляйте прикордонників або звертатися на гарячу лінію телефону служби “Довіра” Адміністрації Державної прикордонної служби України (044) 527-63-63.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини