Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 11:41:24

В’ячеслав Чаус: Відправна точка для відбудови «з нуля» за будь-чиї кошти – готовий якісний проєкт

14.08.2023   11:23Агенцiя

На цьому вчора під час брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА наголосив начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

    «Якщо ми говоримо про відбудову «з нуля», то починати треба з проєктно-кошторисної документації. Вона потрібна і для робіт за державний кошт, і для того аби предметно говорити з потенційними і наявними донорами», – зауважує В’ячеслав Чаус.

Найбільше пошкоджених об’єктів в області – це житло. Наразі до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України, надійшло понад 20 тисяч інформаційних повідомлень. За програмою «єВідновлення» подано більше двох тисяч заяв, з них - більше тисячі у роботі.

Загальна сума виплат, яка оброблена банком та передана на виплату, перевищила 28 млн гривень.

    «Лідерами з цього питання залишаються Іванівська та Новобілоуська громади, аутсайдерами, на жаль, – Чернігівська та Киселівська. Швидкість отримання компенсацій напряму залежить від вправної роботи комісій, які створенні місцевим самоврядуванням», – каже голова ОВА.

Щодо об’єктів соціальної інфраструктури: із 305 зруйнованих або пошкоджених об’єктів відновлено чи перебувають в процесі відновлення – 181. Роботи проводяться із залученням різних джерел: державний, місцевий бюджети, міжнародні донори, благодійники.

    «Загалом держава виділяє на відновлення області співмірну з іншими регіонами та ступенем пошкоджень суму коштів. Якщо говорити про 2023 рік, то це вже близько 600 мільйонів: вже затверджено проєкти відновлення ДНЗ у Гончарівській громаді та їдальні в Іванівці – це 68,2 млн гривень; ще 7 проєктів із будівельних робіт та закупівлі техніки для медичних та освітніх установ – ще 301,1 млн; село Ягідне – 188 млн гривень; є субвенція для відбудови садка та амбулаторії у Новій Басані та шкіл в Ічнянській та Борзнянській ТГ – ще майже 43 млн; також додатково на розгляд подали проєкти  іншу субвенцію, де передбачається майже 245 мільйонів», – роз’яснює очільник області.

Значну підтримку у відбудові надають і міжнародні партнери та ініціативи. Зокрема Латвія вже відбудовує 7 будинків у Ягідному, допомагала з відновленням соціально важливих підприємств і має проєкти на перспективу. Нещодавно у рамках проєкту «United24» відбувся благодійний футбольний матч Game4Ukraine, метою якого був збір коштів на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею.

Не оминули увагою і питання грошей на відновлення головної спортивної арени Чернігівщини.

    «Це об’єкт Міністерства молоді та спорту України. Та розтиражована сума у понад 600 млн гривень – це потреба на відновлення, а 20 мільйонів, що заплановані на проєктно-кошторисну документацію, – також ще не виділені і термін їх надходження передбачити важко. Зараз головне  –  перемогти. І всі ресурси першочергово спрямовуються на це», – резюмував В’ячеслав Чаус.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.