Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 червня, 10:31:28

Поліцейські офіцери громад Чернігівщини пройшли тренінг з ефективного реагування на повідомлення про домашнє насильство

11.08.2023   12:34Агенцiя

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський провів оперативну нараду з усіма ПОГами області та відзначив важливість протидії домашньому насильству в умовах воєнного стану.

Протидія домашньому насильству – один із пріоритетних напрямків роботи поліції. Поліцейські тримають на контролі всі родини, де систематично відбувається домашнє насильство. Їхнє завдання також – професійна консультація постраждалих від домашнього насильства.

Під час наради учасники розглянули загальний стан справ у сфері протидії домашньому насильству та окремі випадки в різних населених пунктах області.

– Кожен з вас максимально наближений до громадян, які проживають на вашій території обслуговування. Поліцейський офіцер громади – це той, хто перебуває на зв’язку у режимі 24/7. Це не просто робота, а покликання. Наголошую: поліцейським необхідно підвищити рівень проведення профілактичної роботи з кривдниками, які перебувають на обліку. Також зверніть особливу увагу на підвищення рівня інформування постраждалих від домашнього насильства про їх права та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, – сказав Володимир Нідзельський.

В ГУНП в Чернігівській області поліцейські офіцери громад пройшли тренінг з ефективного реагування на повідомлення про домашнє насильство. Правоохоронці отримали нові знання та практичні навички, які дозволять більш кваліфіковано надавати допомогу потерпілим, що телефонують у поліцію. Учасники тренінгу також ознайомились зі змінами у нормативно-правовій базі, що стосуються домашнього насильства.

– Поліцейський офіцер громади завжди має бути готовим до реагування на нестандартні ситуації та непередбачувані обставини. Також потерпіла чи потерпілий не завжди хочуть писати звернення до поліції щодо домашнього насильства. Тому з такими людьми треба проводити окрему роботу, залучати місцеві та державні органи, соціальні установи та громадські організації, що дотичні до вирішення проблем в сім’ях громадян. Людям необхідно детально роз’яснити, яку допомогу вони можуть отримати, та пояснити, що замовчування випадків домашнього насильства призводить до повторного вчинення насильства, досить часто в більш жорсткій формі, – каже інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності поліції області Марія Калач.

Учасники опрацьовували механізм реагування на повідомлення, спілкування з дітьми, які постраждали від насильства, особливості комунікації з різними віковими групами із урахуванням психологічного стану.

Поліція закликає не замовчувати домашнє насильство. Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства, стали його свідком чи помітили зміни в поведінці знайомої людини, то не залишайтесь осторонь – звертайтеся до поліції. Важливо вчасно усвідомити проблему, оцінити її можливі наслідки та звернутися по кваліфіковану допомогу.

У випадках домашнього насильства або його загрози ви можете звернутися до територіального органу поліції або за телефоном 102.

 

 

Поліція Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

 Бахмацька поліція розслідує обставини загибелі чоловіка на залізничних коліях

Бахмацька поліція розслідує обставини загибелі чоловіка на залізничних коліях 10:14

Вчора до поліції надійшло повідомлення про те, що у Бахмачі біля залізничної станції потяг збив людину.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:13

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі, 2 аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення та 1 нещасний випадок. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 5 осіб постраждали.

21 червня: цей день в Україні і світі

21 червня: цей день в Україні і світі 08:41

ДЕНЬ 849 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 849 RUSSIAN AGRESSION

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 15:08

Одним із перших відвідувачів офісу «Зроблено в Україні» був Євген Смага - ветеран, який під час оборони Чернігова отримав важке поранення

Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері 15:06

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини