Поліцейські офіцери громад Чернігівщини пройшли тренінг з ефективного реагування на повідомлення про домашнє насильство
Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський провів оперативну нараду з усіма ПОГами області та відзначив важливість протидії домашньому насильству в умовах воєнного стану.

Протидія домашньому насильству – один із пріоритетних напрямків роботи поліції. Поліцейські тримають на контролі всі родини, де систематично відбувається домашнє насильство. Їхнє завдання також – професійна консультація постраждалих від домашнього насильства.
Під час наради учасники розглянули загальний стан справ у сфері протидії домашньому насильству та окремі випадки в різних населених пунктах області.
– Кожен з вас максимально наближений до громадян, які проживають на вашій території обслуговування. Поліцейський офіцер громади – це той, хто перебуває на зв’язку у режимі 24/7. Це не просто робота, а покликання. Наголошую: поліцейським необхідно підвищити рівень проведення профілактичної роботи з кривдниками, які перебувають на обліку. Також зверніть особливу увагу на підвищення рівня інформування постраждалих від домашнього насильства про їх права та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, – сказав Володимир Нідзельський.
В ГУНП в Чернігівській області поліцейські офіцери громад пройшли тренінг з ефективного реагування на повідомлення про домашнє насильство. Правоохоронці отримали нові знання та практичні навички, які дозволять більш кваліфіковано надавати допомогу потерпілим, що телефонують у поліцію. Учасники тренінгу також ознайомились зі змінами у нормативно-правовій базі, що стосуються домашнього насильства.
– Поліцейський офіцер громади завжди має бути готовим до реагування на нестандартні ситуації та непередбачувані обставини. Також потерпіла чи потерпілий не завжди хочуть писати звернення до поліції щодо домашнього насильства. Тому з такими людьми треба проводити окрему роботу, залучати місцеві та державні органи, соціальні установи та громадські організації, що дотичні до вирішення проблем в сім’ях громадян. Людям необхідно детально роз’яснити, яку допомогу вони можуть отримати, та пояснити, що замовчування випадків домашнього насильства призводить до повторного вчинення насильства, досить часто в більш жорсткій формі, – каже інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності поліції області Марія Калач.
Учасники опрацьовували механізм реагування на повідомлення, спілкування з дітьми, які постраждали від насильства, особливості комунікації з різними віковими групами із урахуванням психологічного стану.
Поліція закликає не замовчувати домашнє насильство. Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства, стали його свідком чи помітили зміни в поведінці знайомої людини, то не залишайтесь осторонь – звертайтеся до поліції. Важливо вчасно усвідомити проблему, оцінити її можливі наслідки та звернутися по кваліфіковану допомогу.
У випадках домашнього насильства або його загрози ви можете звернутися до територіального органу поліції або за телефоном 102.
Поліція Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.