Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 11:18:01

У Чернігові розпочнеться процес видачі пільгових транспортних карток

08.08.2023   12:21Агенцiя

У Чернігові цього року розпочнеться процес видачі пільгових транспортних карток для реєстрації в системі АСОП (автоматизована система оплати проїзду), людям, які мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті.

 Місто здійснило для цього перший крок — на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради третього серпня погоджено порядок видачі самих карток окремим категоріям громадян.
Розпочати видачу цих карток, які гарантують право на пільговий проїзд, планують у жовтні 2023 року. Процес триватиме протягом кількох місяців. Про точну дату старту та тривалість буде повідомлено додатково.

 — Наразі нараховується 76 тис. осіб, які мають право на пільговий проїзд.  Близько 45 тис. таких карток буде видано, тому що є люди, які мають, наприклад, кілька пільг, — повідомив під час засідання начальник управління транспорту Олександр Рижий.
Під час розгляду цього питання під час засідання виконкому, в.о. міського голови Олександр Ломако доручив організувати процес так, щоб мінімізувати можливі незручності для людей та не утворювалися черги.

Пільгова транспортна картка видаватиметься на безоплатній основі особам, яким чинними нормативно-правовими актами передбачено пільговий (безоплатний) проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування та зареєстрованим місцем проживання яких є Чернігівська міська територіальна громада.

Видача картки мешканцям інших територіальних громад України, які мають право відповідно до чинного законодавства на пільговий (безоплатний) проїзд, здійснюватиметься на платній основі.

Відшкодування втрат перевізника від здійснення пільгового перевезення здійснюватиметься за рахунок видатків з бюджету Чернігівської міської територіальної громади.

Отримати цю картку зможе:
Учасник бойових дій та особа, прирівняна до нього (в т.ч. учасники АТО);
особа з інвалідністю внаслідок війни;
особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни I групи;
член сім’ї загиблого (в т. ч., які пропали безвісти) військовослужбовця;
потерпілий внаслідок Чорнобильської катастрофи I категорії;
учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, II категорії;
дитина, якій встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
особа з інвалідністю I-III групи;
особа з інвалідністю по зору I-III групи;
дитина з інвалідністю;
особа, яка супроводжує особу з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю;
дитина-сирота або позбавлена батьківського піклування, що виховується або навчається у навчально-виховних та навчальних закладах;
дитина з багатодітної сім’ї;
ветеран військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
пенсіонер за віком.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.