Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 11:28:25

Тривають виїзди мобільних медичних бригад до населених пунктів області

08.08.2023   12:04Агенцiя

Профілактичні виїзди проводить Управління охорони здоров’я спільно з Чернігівським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Нагадаємо, їхня мета – наблизити до тамтешніх жителів спеціалізовану медичну допомогу, створити умови для ранньої діагностики та профілактики захворювань, популяризувати щеплення проти вакцинокерованих інфекцій, поширити серед громадян інформацію про засади здорового способу життя, а відтак – привернути увагу до необхідності слідкувати за своїм здоров’ям.Протягом року мобільні бригади  вже побували у понад десятьох населених пунктах Чернігівщини з різними умовами доступності до кваліфікованої медичної допомоги та консультування вузькопрофільними спеціалістами. За відгуками громадян, така робота вкрай необхідна, адже далеко не завжди їм вдається своєчасно дістатися до районних або обласного центру аби потрапити на прийом до  кваліфікованого лікаря.

Зазвичай за кілька днів до приїзду мобільної бригади спеціалісти відокремлених структурних підрозділів Обласного центру контролю та профілактики хвороб проводять попередню роботу – інформують місцевих жителів про візити медиків, опікуються комфортними умовами для прийому пацієнтів, сповіщають жителів відділених сіл, особливо з категорії маломобільних груп населення, про їхні можливості потрапити на консультацію до спеціаліста.

3 серпня мобільна бригада побувала в одному з найбільших сіл Ніжинського району – Мрині, де нині проживає понад 2 300 громадян. Лікарі проводили прийом у місцевій амбулаторії ЗПСМ, куди прийшли як місцеві жителі, так і мешканці навколишніх сіл. Для тих, хто самостійно не мав змоги дістатися до закладу за станом здоров’я та за віком, організовано підвіз автобусом, який для цієї мети надали благодійники. Таким чином, на прийомі побували жителі Плоского, Хотинівки, Лихачіва, Роздольного, Селища.

Загалом протягом дня кардіолог надав консультації та обстежив 40 пацієнтів, невропатолог – 45, офтальмолог – 71. Крім того, УЗД пройшли 95 чоловіків та жінок, ЕКГ – 28 пацієнтів, 251 людина дізналася про свій артеріальний  тиск, 5 – про  ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів, 52 людини виміряли рівень цукру у крові, 37 людей вдалися до профілактичних щеплень, серед яких і 20 дітей.

Всім пацієнтам надано консультації та відкореговано алгоритми лікування хронічних захворювань.

У свою чергу фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» дослідили 23 зразки води від громадян (у 3 зразках виявлено перевищення по вмісту нітратів), людей попередили про небезпеку використання такої води, зокрема для немовлят. А спеціалісти Носівського відділення Ніжинського МРВ поширили низку друкованих матеріалів із закликами своєчасної вакцинації та симптомами соціально значущих захворювань.

Така робота згідно із затвердженим графіком триватиме й надалі.
 

За повідомленням Чернігівського обласного центру
 контролю та профілактики хвороб МОЗ України
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.