Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 червня, 11:01:22

Олександр Ломако зустрівся з депутатками Бундестагу Німеччини

03.08.2023   08:35Агенцiя

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако 1 серпня провів зустріч із Каролін Отте та Деборою Дюрінг. Парламентарки є представницями Партії Зелених, що входить до правлячої урядової коаліції Німеччини.


 Розмова була зосереджена на впровадженні реформи в децентралізації в Україні, викликах, які стоять перед Черніговом, як відбувається взаємодія нашого міста з міжнародними партнерами та двома німецькими містами-побратимами — Аахен та Меммінген. А також представниць Бундестагу цікавило бачення органів місцевого самоврядування Чернігова стосовно відбудови міста.

— Бачення громад, в тому числі, і Чернігова щодо процесу відновлення — громади мають бути залучені до визначення пріоритетів.  Процес відновлення не повинен будуватися згори вниз. Я думаю, що Німеччині це добре зрозуміло, а ми це тільки будуємо. Демократія і управління в демократичних країнах навпаки будується знизу вверх, коли першочергові пріоритети з відновлення визначають громади і це враховується урядом під час розподілу коштів, — говорить Олександр Ломако.

Крім того, у питанні розподілі коштів між окремими населеними пунктами, які держава Україна отримає від міжнародних партнерів для відбудови, потрібно враховувати умови в яких опинилися конкретні міста  — хтось поблизу лінії фронту, а хтось за сотні кілометрів від, що впливає на наповнення місцевих бюджетів та можливості громад для розвитку.

— Урядова регіональна політика щодо відновлення України має це враховувати. Регіони, які більше постраждали і потребують більшої підтримки, там мають будуватися об'єкти, які стануть магнітами для потенційних інвесторів. А це робочі місця та наповнення бюджетів податками. Ми зацікавлені і вимагаємо максимальної прозорості розподілу коштів, які Україна отримуватиме від міжнародних партнерів, — наголосив в.о. міського голови.

Цікавилися парламентарки і тим, якими принципами керується Чернігів, співпрацюючи з міжнародними парнерами та залучаючи їх допомогу для відбудови міста. Олександр Ломако розповів, що місто не просить допомоги у вигляді грошей, які мають надійти в бюджет, натомість пропонує партнерам самостійно реалізовувати конкретні проєкти, визначивши виконавця робіт, контролюючи витрати, якість та хід робіт. Такий підхід дозволяє будувати довірливу та довготривалу співпрацю. Також Чернігів зацікавлений в іноземному досвіді та фахівцях, внесок яких дозволить переосмислити простір нашого міста і зробити його більш сучасним.

Говорили під час зустрічі і про те, на яких цінностях має будуватися Україна, аби стати членом європейської сім'ї.

— Будуючи нову країну, ми хочемо це робити на спільних із європейськими партнерами цінностях демократії — свободі слова, справедливій судовій системі, реформуванні правоохоронних органів, сильному місцевому самоврядуванні без утисків з центру. Без цього Україна не зможе побудувати сильну країну, яка буде членом європейської сім'ї, — висловив думку Олександр Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

 Бахмацька поліція розслідує обставини загибелі чоловіка на залізничних коліях

Бахмацька поліція розслідує обставини загибелі чоловіка на залізничних коліях 10:14

Вчора до поліції надійшло повідомлення про те, що у Бахмачі біля залізничної станції потяг збив людину.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:13

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі, 2 аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення та 1 нещасний випадок. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 5 осіб постраждали.

21 червня: цей день в Україні і світі

21 червня: цей день в Україні і світі 08:41

ДЕНЬ 849 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 849 RUSSIAN AGRESSION

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 15:08

Одним із перших відвідувачів офісу «Зроблено в Україні» був Євген Смага - ветеран, який під час оборони Чернігова отримав важке поранення

Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері 15:06

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини