СБУ повідомила про підозру російському комбату, який закатував українського воїна під час окупації Чернігівщини
Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного російського загарбника, який вчиняв воєнні злочини на період тимчасової окупації частини північних регіонів України.

Мова йде про майора ДанілаКобліка – командира батальйону 74-ї окремої мотострілецької бригади зсрф (м. Юрга, Кемеровська область).
За даними слідства, у березні 2022 року він командував окупаційним підрозділом, який брав участь у захопленні селища Лукашівка на Чернігівщині.
Під час каральних рейдів на території населеного пункту рашисти взяли у полон українського військового, а також викрали трьох місцевих мирних жителів.
Тоді потерпілих ув’язнили в одному із захоплених гаражів, де російські загарбники облаштували катівню.
Коблік особисто «допитував» українського військовополоненого, застосовуючи до нього жорстокі тортури.
Таким чином рашист намагався «вибити» з українця розвіддані про Сили оборони на території регіону.
Однак, не отримавши жодної інформації, росіянин розстріляв українського воїна з автоматичної зброї.
Після цього Коблік почав катувати інших ув’язнених. Під час вчинення тортур він періодично здійснював постріли з автомата над їхніми головами.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили російському окупанту про підозру за ч. 1, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).
Наразі він переховується від правосуддя на території рф і тимчасово захопленій частині України.
У зв’язку з цим Служба безпеки проводить комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності.
Наразі вже встановлені орієнтовні місця його перебування і коло контактних осіб. На воєнного злочинця рф очікує справедливе покарання.
Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернігівській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.