Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 13:14:32

Фонд «Партнерство за сильну Україну» планує реалізувати проєкт з громадської безпеки у прикордонній громаді області

01.08.2023   13:00Агенцiя

Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» розширює свою діяльність на території Чернігівщини, впроваджуючи нову ініціативу «Громадська безпека». Її мета – сприяти зміцненню довіри між місцевою владою, органами правопорядку і громадянами шляхом створення умов безпеки на територіях, що перебували під окупацією або постраждали від російської агресії.

Для втілення проєкту Фонд обрав прикордонну Сновську громаду. Паралельно з подібними ТГ закордонні фахівці працюватимуть на Харківщині та Херсонщині. З часом досвід планують поширити й на інші регіони України.

Реалізацію нової ініціативи з можливими напрямами підтримки представники Фонду обговорили сьогодні з першим заступником начальника ОВА Костянтином Мегемом та заступником начальника ОВА Дмитром Синенком.

Спершу Костянтин Мегем подякував за вже надану різнопланову допомогу, зокрема у встановленні системи оповіщення у Чернігові (роботи тривають). Загалом в області Фонд запланував реалізувати 41 проєкт (частина вже завершена) у напрямі відновлення будівель, облаштуванні укриттів, наданні комп’ютерної техніки, обладнання (в тому числі для систем водопостачання).

    «Зараз в області реалізується урядова програма «Поліцейський офіцер громади». Впевнений, що нова ініціатива тільки посилить даний напрям, – зазначив Костянтин Мегем. – Зі свого боку, хочу акцентувати на забезпеченні саме технічними засобами, які допоможуть підтримувати правопорядок на місцях».

Серед можливих варіантів допомоги команда ОВА озвучила оснащення закладів освіти та громадських місць камерами відеоспостереження, заходи для безпеки певних груп людей (приміром, при евакуації, ремонті об’єктів критичної інфраструктури), запобігання крадіжкам та мародерству, випадків домашнього насильства тощо.

Втім, що саме потрібно громаді – питатимуть у самих її жителів під час проведення групових досліджень.

    «Взагалі проєкти з громадського порядку покликані укріпити соціальну згуртованість. Вони спрямовані на підходи, які б дозволяли надати громадам потенціал для зміцнення громадського порядку. Фокус – саме на громаді: як громада сприймає ті установи, які забезпечують громадський порядок; як сприймає свої права загалом та, можливо, ступінь наявної безпеки. Сподіваємося, що така діяльність сприятиме налагодженню горизонтальних зв’язків з громадськістю і вертикальної згуртованості», – зауважив радник із безпеки громад Фонду «Партнерство за сильну Україну» Астріт Істрефі, який і розроблятиме дизайн проєкту.

За словами пана Астріта Істрефі, подальша робота спиратиметься та ґрунтуватиметься на вже проведену, зокрема й іншими партнерами, щоб не відбувалося дублювання функцій.

Щоб визначити напрями допомоги й запланувати конкретні заходи, вже зараз починається оцінювання потреб у громаді. Безпосереднє впровадження – з вересня цього року по лютий наступного.

Нагадаємо: на території Чернігівської області Фонд «Партнерство за сильну Україну» працює у межах трьох компонентів/проєктів: «Раннє Відновлення», «Відродження» та «Місцева стійкість».
 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.