Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 05:16:18

Фонд «Партнерство за сильну Україну» планує реалізувати проєкт з громадської безпеки у прикордонній громаді області

01.08.2023   13:00Агенцiя

Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» розширює свою діяльність на території Чернігівщини, впроваджуючи нову ініціативу «Громадська безпека». Її мета – сприяти зміцненню довіри між місцевою владою, органами правопорядку і громадянами шляхом створення умов безпеки на територіях, що перебували під окупацією або постраждали від російської агресії.

Для втілення проєкту Фонд обрав прикордонну Сновську громаду. Паралельно з подібними ТГ закордонні фахівці працюватимуть на Харківщині та Херсонщині. З часом досвід планують поширити й на інші регіони України.

Реалізацію нової ініціативи з можливими напрямами підтримки представники Фонду обговорили сьогодні з першим заступником начальника ОВА Костянтином Мегемом та заступником начальника ОВА Дмитром Синенком.

Спершу Костянтин Мегем подякував за вже надану різнопланову допомогу, зокрема у встановленні системи оповіщення у Чернігові (роботи тривають). Загалом в області Фонд запланував реалізувати 41 проєкт (частина вже завершена) у напрямі відновлення будівель, облаштуванні укриттів, наданні комп’ютерної техніки, обладнання (в тому числі для систем водопостачання).

    «Зараз в області реалізується урядова програма «Поліцейський офіцер громади». Впевнений, що нова ініціатива тільки посилить даний напрям, – зазначив Костянтин Мегем. – Зі свого боку, хочу акцентувати на забезпеченні саме технічними засобами, які допоможуть підтримувати правопорядок на місцях».

Серед можливих варіантів допомоги команда ОВА озвучила оснащення закладів освіти та громадських місць камерами відеоспостереження, заходи для безпеки певних груп людей (приміром, при евакуації, ремонті об’єктів критичної інфраструктури), запобігання крадіжкам та мародерству, випадків домашнього насильства тощо.

Втім, що саме потрібно громаді – питатимуть у самих її жителів під час проведення групових досліджень.

    «Взагалі проєкти з громадського порядку покликані укріпити соціальну згуртованість. Вони спрямовані на підходи, які б дозволяли надати громадам потенціал для зміцнення громадського порядку. Фокус – саме на громаді: як громада сприймає ті установи, які забезпечують громадський порядок; як сприймає свої права загалом та, можливо, ступінь наявної безпеки. Сподіваємося, що така діяльність сприятиме налагодженню горизонтальних зв’язків з громадськістю і вертикальної згуртованості», – зауважив радник із безпеки громад Фонду «Партнерство за сильну Україну» Астріт Істрефі, який і розроблятиме дизайн проєкту.

За словами пана Астріта Істрефі, подальша робота спиратиметься та ґрунтуватиметься на вже проведену, зокрема й іншими партнерами, щоб не відбувалося дублювання функцій.

Щоб визначити напрями допомоги й запланувати конкретні заходи, вже зараз починається оцінювання потреб у громаді. Безпосереднє впровадження – з вересня цього року по лютий наступного.

Нагадаємо: на території Чернігівської області Фонд «Партнерство за сильну Україну» працює у межах трьох компонентів/проєктів: «Раннє Відновлення», «Відродження» та «Місцева стійкість».
 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.