Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 20:05:29

Торгівля людьми та боротьба з нею: особливості роботи на Чернігівщині в умовах війни

29.07.2023   09:50Агенцiя

Про запобігання торгівлі людьми та боротьбу з нею напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, встановленого 30 липня з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно цієї проблеми, розповіли спікери під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

Після повномасштабного вторгнення питання  набуло особливої актуальності: ризик потрапити у ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Зокрема через те, що велика кількість українців вимушена була покинути домівки та шукати прихисток на території інших держав.

Перш за все, робота щодо розв’язання проблеми торгівлі людьми передбачає посилення поінформованості серед населення, аби навчити розпізнавати ознаки такої потенційної небезпеки. Для цього, за словами заступника директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОВА В’ячеслава Голуба, в громадах області розповсюджуються інформаційні матеріали. Крім того, проводиться робота з вразливими категоріями населення, зокрема з безробітними.

Наступним важливим напрямом є виявлення постраждалих та встановлення відповідного статусу. Завдяки цьому такі громадяни отримують доступ до безкоштовної медичної, психологічної, правової допомоги та соціальних послуг.

    «Починаючи з 2013 року, статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 57 людей, з них – 31 чоловік та 28 жінок. 55 осіб постраждали за межами України, двоє – безпосередньо в Україні. До слова, 12 осіб обманним шляхом були втягнуті в незаконну діяльність на території росії під приводом роботи кур’єром-експедитором», – зазначив В’ячеслав Голуб.

Оформленням документації щодо встановлення статусу займається Департамент сім’ї молоді та спорту ОВА, рішення ж про його надання приймає Міністерство соціальної політики України.

Процес виявлення постраждалих досить довгий та тривалий. Дуже часто людина не звертається до правоохоронних органів, боячись осуду суспільства.

    «Потерпілими від торгівлі людьми здебільшого є особи, які перебувають в складних життєвих  обставинах, скрутному матеріальному становищі. Таких людей вводять в оману, пропонуючи неправдиві умови праці. Зокрема, наразі активно розвиваються закриті браузери, де розміщуються подібні оголошення», – зауважив старший оперуповноважений відділу міграційної поліції ГУ Національної поліції в Чернігівській області Олександр Салоїд та додав, що у 2023 році до суду скеровані матеріали по 7 кримінальним провадженням.

За словами представниці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Лариси Шумної, Офіс омбудсмена впродовж 2022-2023 років провів низку візитів щодо моніторингу прав утримання людей і проведення превентивних заходів, в тому числі й на Чернігівщині. За їх результатами рекомендовано усунути певні проблеми: підвищити рівень виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми; забезпечити взаємодію між суб’єктами, що здійснюють заходи у цій сфері; недопущення порушень термінів взаємного інформування про постраждалих тощо.

Трапляються  певні ознаки трудової експлуатації і в таких місцях, як психоневрологічні будинки-інтернати, дитячі будинки-інтернати та інші подібні установи. Але подібних випадків на Чернігівщині не зафіксовано.

Спікери нагадали організації, до яких можна звернутися за консультацією та допомогою:

1. Департамент сім`ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації (структурний підрозділ облдержадміністрації, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми)

Контактний телефон: (067) 281 42 72

2. Відділ міграційної поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області

Контактний телефон: (0462) 619-811

3. Чернігівський обласний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді

Контактний телефон: (0462)774-825

4. Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Контактний телефон: (0462) 612-532

5. Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

 0 800 505 501 та 527
 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини