За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який катував мешканців Чернігівщини
За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, який катував мирних мешканців Чернігівщини та знущався над ними.
Військовий злочинець – Ондар Анчи, 36-річний уродженець м. Кизил, Республіка Тива, військовослужбовець 35-ої окремої гвардійської мотострілецької бригади.
Слідством встановлено, що у лютому 2022 року він разом з іншими військовими рф брав участь у знущаннях над цивільним населенням селища Вишневе Чернігівського району. Окупанти вдиралися до осель мирних мешканців та, погрожуючи розстрілом, вимагали інформацію про місцезнаходження військовослужбовців Збройних Сил України. При цьому рашисти били наших співвітчизників прикладом автомата, завдаючи тілесних ушкоджень.
Крім того, злочинець утримував одного з ув’язнених у морозну погоду в неопалюваному складському приміщенні, де над ним влаштовували тортури. Його матір похилого віку окупанти тримали у вантажному відділенні автомобіля. Також загарбник відібрав у чоловіка транспортний засіб та у подальшому використовував його для перевезення награбованого у місцевих мешканців майна.
Жорстоке поводження загарбника з мирним населенням на окупованій території підтверджено показаннями свідків та потерпілих, які впізнали воєнного злочинця за фотографіями.
На підставі доказів, зібраних співробітниками СБУ, суд визнав злочинця винним за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. У порядку спеціального судового розгляду йому винесено вирок у вигляді 12 років позбавлення волі. Строк відбування покарання засудженому рахуватиметься з моменту його фактичного затримання.
Документування протиправної діяльності проводилося слідчими Управління СБ України в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.
Останні новини Чернігівщини
Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13
У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.
Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11
Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.
Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07
13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.
Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04
Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».
На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49
Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.